Domů » Bleskovky » Design prvního prototypu iPhone 13 odhaluje řadu novinek

Design prvního prototypu iPhone 13 odhaluje řadu novinek

Apple ještě nepředstavil letošní „dvanáctkové“ iPhony a už se spekuluje, jak budou vypadat ty v roce 2021. Spekulací se objevuje spousta, a tak není divu, že se na jejich základě rojí první náčrty, rendery a dokonce i makety. Video jedné takové zveřejnil obvykle velmi dobře obeznámený server MacOtakara.

Tenčí rámečky a True Depth kamera pod displejem

Video má znázorňovat maketu prototypu iPhone 13 s 5,5“ displejem, který byl získán na čínském obchodním serveru Alibaba. Maketa vyrobená na 3D tiskárně je na první pohled poměrně nezdařilá, jedná se pravděpodobně o prvotní „nástřel“ vycházející ze znalosti rozměrů a některých spekulací. Jednou z nich je například úplné odstranění výřezu pro TrueDepth kamerku, která má být schována přímo pod displejem; Apple údajně použije řešení pocházející od Samsungu.

iphone 13 1

Obvodový rámeček okolo displeje je viditelné tenčí, rozměry telefonu by měly odpovídat zhruba letošnímu 5,4“ iPhonu 12.

iphone 13

Na maketě není patrné rozmístění fotoaparátů na zadní straně, fotomodul obsahuje pouze pětici drobných otvorů, což by mohlo znamenat, že o rozložení jednotlivých čoček ještě není definitivně rozhodnuto.

iphone 13 3

Sázka na USB-C?

Lehkou nedůvěru v nás vzbuzuje pohled na spodní stranu, kde Apple údajně provede výměnu Lightning konektoru za USB-C. I když se o této záměně spekuluje delší dobu, moc v ní nevěříme; spíše bychom věřili těm spekulacím, které tvrdí, že příští rok dorazí první jeden revoluční iPhone zcela bez konektorů, přičemž v následujících letech dostane stejnou „kuráž“ kompletní modelová řada.

iphone 13 2

Vzhledem k tomuto detailu a celkovému zpracování makety jsme vůči tomuto „úniku“ poměrně skeptičtí, avšak MacOtakara vždy platil za vysoce spolehlivý zdroj. Mějme tedy na paměti, že se má jednat o maketu prototypu, kterých patrně ve vývojových střediscích Apple existuje spousta a reálný iPhone 13 může ve skutečnosti vypadat úplně jinak.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments