Domů » Bleskovky » Dell Concept Ufo: konkurence pro Nintendo Switch s Windows

Dell Concept Ufo: konkurence pro Nintendo Switch s Windows

Dell na veletrh CES odhalil několik zajímavých konceptuálních zařízení, mezi nimi i kapesní konzoli Concept Ufo, za níž stojí tým Alienware. Zařízení na první pohled nejvíce připomíná Nintendo Switch, ovšem hardwarovou výbavou zřejmě svého konkurenta předčí.

ufo

Dell Concept Ufo: kapesní herní konzole s Windows

Konzoli Concept Ufo tvoří celkem tři části – středový lichoběžník obsahující veškerý výpočetní hardware a 8“ displej s Full HD rozlišením, a pak dvojici odnímatelných ovladačů. Ovladače prý byly navrženy pro maximální komfort, lze je používat jak připojené ke konzoli, tak zvlášť. Existuje i mezikus pro jejich spojení při hraní na externím displeji.

conceptufo

Na specifikace byl výrobce skoupý, zřejmě kvůli tomu, že se jedná o koncept. Víme ovšem, že uvnitř tiká některý z procesorů Intel Core 10. generace a že na prezentovaných funkčních prototypech běžel systém Windows 10. Přítomní novináři na CES měli možnost si zahrát např. Mortal Kombat 11 a podle prvních poznatků hra běžela plynule, i když zadní strana zařízení se znatelně zahřívala. Hra prý běžela v rozlišení 720p, Dell prý ale zkoumá zvýšení rozlišení až na 1200p. To se může hodit nejen při hraní na samotné konzoli, ale především na připojeném externím monitoru; stejně jako u Nintenda Switch má být možné zařízení spárovat s televizorem či monitorem.

Bohužel v tuto chvíli není jasné, zda bude Dell svůj koncept nadále rozvíjet, nebo se jedná pouze o technologickou a fungující ukázku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments