Děkujeme Applu! iPhone zachránil život ukrajinskému vojákovi přímo v boji

iphone ukrajina vojak reddit twitter

O tom, že některé produkty od Applu umí zachraňovat životy, nás přesvědčují zejména hodinky Apple Watch nabité zdravotními funkcemi. Slušnou řádku spasených životů má ale na kontě i iPhone. Poslední takový příběh se údajně odehrál přímo na Ruskem napadené Ukrajině. Telefon měl dle dostupných informací zastavit kulku v zadní kapse batohu vojáka bránícího svou rodnou zem.iphone 13 pro clanekNepřehlédněte

Recenze iPhone 13 Pro (Max): inovací je více, než si myslíte

Na Telegramu a později i na Twitteru se objevilo video, ve kterém muž natáčí evidentně zcela rozbitý smartphone značky Apple, nejspíše iPhone 11 Pro či Pro Max. Zařízení má silně promáčklý střed zad i displeje. Autor 6vteřinové ukázky tvrdí, že telefon dokázal zastavit vypálenou kulku, což zachránilo majitele od zranění a potenciálně i od ztráty života. Na závěr sdělení nechybí poděkování přímo Applu.

Více informací příspěvek bohužel neobsahuje a nelze tedy jednoznačně rozsoudit, zdali je video opravdu pořízené na Ukrajině, byť v pozadí je slyšet ukrajinština. Podobné video koluje i na síti Reddit, kde se objevuje stejný prostřelený iPhone i ruka muže se stejnými hodinkami. V diskuzi na Twitteru dokonce uživatel @gypcbtrfly1 tvrdí, že nejde o první takový klip – v minulosti se prý objevily záběry podobně zničených iPadů, které měly rovněž zabránit v zasažení ukrajinského vojáka.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku