Plavkyně uvízla v řece. Život jí zachránily Apple Watch

Apple Watch Series 7 recenze nahled

V americkém státě Oregon se v minulém týdnu odehrálo drama se šťastným koncem. Policie se díky tísňovému volání z Apple Watch vydala zachraňovat plavkyni, která uvízla v řece Columbia. Její noha se zaklínila mezi kameny a ve vodě s teplotou 13 °C byla uvězněna dlouhých 30 minut.

Díky chytrým hodinkám se nešťastnici ale podařilo zavolat o pomoc, což jí zachránilo život. Strážnicí ženu objevili podchlazenou a vyčerpanou. Naštěstí se jim podařilo nohu uvolnit.

woman rescue apple watch
Fotografie ze záchranné akce

Chytré hodinky s jablkem ve znaku nabízí užitečné funkce pro plavce už od své druhé generace. Nyní je z nich opravdový pomocník a někdy i nástroj rozhodující o životě či smrti. Při podržení postranního tlačítka po dobu několika sekund se automaticky spustí volání na tísňovou linku a pokud disponujete verzí s podporou mobilních sítí, nemusí se v blízkosti nacházet ani váš iPhone.Apple Watch Series 7 recenze nahledNepřehlédněte

Recenze Apple Watch Series 7: v hlavní roli větší displej

 

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku