DashClock Widget: Dostaňte z odemykací obrazovky maximum

Android 4.2 přinesl jedno velmi příjemné vylepšení v podobě možnosti přidávání widgetů na zamykací obrazovku. Samotná nabídka miniaplikací je ale v základu velmi bídná a na scénu opět přichází komunita, aby tento nedostatek napravila. Vývojář Roman Nurik nyní vypustil do světa aplikaci DashClock Widget, která nabídne jednoduché nastavení a přitom hromadu funkcí. Jedná se o hodiny s přizpůsobitelným vzhledem, jež mohou být navíc doplněny počítadly zmeškaných hovorů a nepřečtených zpráv nebo emailů.

Dále se vám na odemykací obrazovce může zobrazovat nejbližší budík nebo událost v kalendáři (je-li blíže než 6 hodin) a také informace o počasí. Vše je velmi minimalisticky zpracováno s ohledem na celkový vzhled systému a stejně elegantní je i nastavení, které by měl zvládnout opravdu každý. Skvělou vlastností nástroje je jeho otevřenost, kdy každý může přidat svá vlastní vylepšení nebo nové funkce díky volně dostupnému zdrojovému kódu. Příjemnou tečkou na závěr je také fakt, že aplikace je k dispozici zcela zdarma pro všechna zařízení s Androidem 4.2. Nižším verzím bohužel zůstává zapovězena, jelikož ty nepodporují přítomnost widgetů na zamykací obrazovce.

-

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

2 komentáře

 1. S4crifice (neregistrovaný)

  A já bych zde rád dal opak této aplikace:

  [odkaz]

  , jelikož mě widgety na zamykací obrazovce štvaly a zpomalovaly celý proces odemknutí – prostě jsem tuto novinku nevyužil, tak zde se dá vypnout :)

  Nevím, jestli je třeba ROOT, já ho mám, ale nejsem si jistý, jestli jsem jej v případě této aplikace využil, tak bez ROOTu, vyzkoušejte …

 2. mumur (neregistrovaný)

  Dobrá app, bohužel na můj Note nejde instalovat, škoda hned by tam byla.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *