Domů » Bleskovky » Další úspěch Samsungu: Dokázal prodat 800 tisíc chytrých hodinek Galaxy Gear

Další úspěch Samsungu: Dokázal prodat 800 tisíc chytrých hodinek Galaxy Gear

Samsung v září neohroženě vstoupil na trh s chytrými hodinkami a jejich první generace Galaxy Gear bude mít nejspíše větší úspěch, než kdokoliv očekával. Včera internetem proběhla zpráva o tom, že Samsung prodal pouze padesát tisíc kusů hodinek Galaxy Gear, což by je řadilo mezi největší propadáky roku. Tato informace však byla dnes vyvrácena agenturou Reuters, která dostala vyjádření od zástupců korejského giganta. Ten doposud prodal 800 tisíc Galaxy Gear a označil je za nejúspěšnější chytré hodinky na světě.

 

Prodeje jistě podpořila řada akcí, při kterých je mohli zákaznici kupující Galaxy Note 3 získat zadarmo; tato kampaň v různých modifikacích objevila po celém světě. Další silnou podporou byla jistě neúprosná marketingová kampaň, která i u nás nešla přehlednout. Galaxy Gear mohou po poslední aktualizaci dostávat všechny notifikace z telefonu a do konce roku přibude i podpora dalších zařízení, s tím jak se bude šířit aktualizace starších modelů na Android 4.3. Zároveň se spekuluje, že Samsung si je velmi dobře vědom nedostatků první generace a plánuje na začátku příštího roku představit aktualizovaný model s celou řadou vylepšení.

David Podzimek

11 komentářů

 1. Boha, tak prodal nebo rozdal? Mám si tedy z celého vzít, že 50k prodal, 750k rozdal. A to se tím někdo chlubí jako úspěch?

  „Samsung si je velmi dobře vědom nedostatků první generace a plánuje na začátku příštího roku představit aktualizovaný model s celou řadou vylepšení.“- podpora prodeje aktuálního modelu jak cip:-)

 2. Hm… zaujímavé

  • jj, Samasung na lidech testuje telefony (Round), hodinky (Gear), aktualizace (4.3 na SIII)….hmm.

  • David Podzimek

   Tuto zprávu jsem komentoval již na začátku bleskovky. Padesát tisíc prodaných Galaxy Gear vychází z informace serveru BusinessKorea a pokud zástupci Samsungu nelhali Reuters, tak není pravdivé.

   Číslo padesát tisíc bylo publikováno včera, zpráva od Reutrers s 800 tisíci dnes. Kolegové nejspíše nestihli aktualizovat článek.

  • -_- (neregistrovaný)

   No ja neviem, vsade pisu o neuspechu aj na spravodajskych serverov. Ale je jasne, ze ziaden uspech to nie je. 800k su cisto len dodavky na sklady, okrem toho podla best buy sa 30% vyrobkov vracia spat. Takze ten šunt nikto nekupuje. Je to rovnaka bublina ako tie ich prve galaxy taby, kde tvrdili nieco o 2milionoch kusoch predanych za dane obdobie a po par mesiacov sa zistilo, ze celkove predaju boli niekde na urovni 10% z dodavok. Najskor to rovnake bude aj tu. Len tie hodinky este aj rozdavaju.

  • David Podzimek

   Přesně tak, všechny servery úžívají jako zdroj tento článek, který byl publikován dříve: [odkaz]

   Kdežto mi vycházíme z novějšího od agentury Reuters, která je výrazně důvěryhodnějším zdrojem:: [odkaz]

   Samozřejmě kolik jich Samsung prodal, kolik jich rozdal apod. to zůstane u spekulací, jelikož lepší data Samsung neposkytuje ani o telefonech. Dva měsíce jsou krátká doba, takže je možné, že reálné číslo mezi lidmi bude ve výsledku nižší.

  • To jsou čísla vycuclá z prstů, kolik jich prodal nikde neuvádí, Samsung totiž taková čísla vůbec neuvádí, takže se jim to valí někde na skladech.

 3. T.Z. (neregistrovaný)

  FAKE! Oficiální čísla od Samsungu mají asi takovou věrohodnost jako jejich skóre v benchmarcích…

 4. malirim (neregistrovaný)

  To je udel vyrobni firmy. Proste museji neco vyrabet a prodat, coz i je pripad Samsung. Apple pocka az bude technologie na tolik vyzrale a pouzitelne do praxi a udela produkt presne podle jejich predstav. Soucastky odebira pak za levnejsi cenu, kdyz uz se jedna o bezne soucastky.

  Podivejme se s NFC. Apple presne pocka, az banky zavede tento technologie do bezne praxi. Teprve oni zacnou resit NFC. Do te doby, ani nahodou je nevypusti.

  Je to velmi dobre promyslene strategie. Pac uz znaji + – a mohou se tak vyhnout pocatecni chyby.

  Tipoval bych, ze Gear se prodaval kolem 100tis. Tech 50tis. je malo, pac Korejci tech 50tis. hodinek by prodali jenom u nich doma. Tam lidi podporuji i takhle domaci firem(ikdyz pak klidne maji treba dalsi 3iPhone). Dalsi 50tis. pro zbytek sveta.

  Ikdyz 50tis. pro zbytek sveta??? :)

  • T.Z. (neregistrovaný)

   Výrobní firma ?? A to jako Apple nemusí nic prodat ?? To není podle tebe „výrobní firma“ ? :D

  • Gorrila Glass, iTunes, Appstore, iPad, TouchID, Retina, unibody, MagSafe, 64bit ARM,… ukázka toho, jak Apple NEčeká až někdo něco udělá, ale sama jde s kůží na trh:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).