TOPlist

Další Tesla Gigafactory vyroste v Mexiku. Využívat bude pouze recyklovanou vodu

tesla gigafactory berlin
  • Mexický prezident potvrdil plánovanou výstavbu další Gigafactory Tesly ve městě Monterrey 
  • V lokalitě je nedostatek vody, Musk ale plánuje stoprocentní využití recyklované vody 
  • Více informací bychom se měli dozvědět na plánované akci pro investory, která proběhne již za pár hodin 

Podle mexického prezidenta Andrése Manuela Lópeze Obradora Elon Musk přislíbil stavbu nové továrny na elektromobily ve městě Monterrey, což je hlavní město státu Nuevo Leon na severu Mexika. Spekulovalo se o tom už po setkání místního guvernéra s Muskem na konci loňského roku.

Podobně jako v Berlíně, i zde Tesla musí řešit problémy s nedostatkem vody, kterou taková továrna ke svému chodu potřebuje. I sám prezident tedy přislíbil, že továrny s vysokou spotřebou vody se v dané lokalitě stavět nebudou. Musk nakonec dostal výjimku a to především proto, že plánuje používání recyklované vody. Gigafactory s sebou samozřejmě přinese velké investice i množství nových pracovních míst pro místní.Tesla SemiNepřehlédněte

Tesla Semi v problémech: internetem kolují snímky porouchaných tahačů

Jaké modely se zde budou vyrábět, bohužel zatím nevíme. Více informací bychom se ale měli dočkat v rámci tradičního Tesla Investor Day, který můžete živě sledovat už dnes večer, konkrétně ve 22:00 (SEČ) přímo na webu Tesly.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku