Cena:

Další milionář na scéně: Snapdragon 8 Gen 1 zbořil benchmark AnTuTu

Qualcom Snapdragon cipset procesor

Konec roku se blíží a souboj mezi výrobci mobilních čipsetů se vyostřuje. Zatímco MediaTek představil svůj Dimensity 9000 už před týdnem, na Qualcomm a jeho Snapdragon 8 Gen 1 stále čekáme. Stejně jako dříve Dimensity 9000 i Snapdragon 8 Gen 1 o sobě dává vědět v předstihu skrze benchmark AnTuTu.

Qualcom Snapdragon cipset procesor
Snapdragon 8 Gen 1 bude pravděpodobně nejvýkonnějším mobilním čipsetem

Bloger s přezdívkou Technology at 8 o’clock upozornil na čínské sociální síti Weibo na nový smartphone s neznámým čipsetem, který zaznamenal úctyhodné skóre 1 035 020 bodů, což je o 32 800 bodů více než konkurent od MediaTeku. Ihned se spustily spekulace, o jaký smartphone se jedná: ve hře je totiž Xiaomi 12, Motorola Edge 30 Ultra, OnePlus 10 Pro či smartphone od iQOO.

mystery device antutujpg
Výsledek záhadného zařízení

Netrvalo to ale dlouho a v benchmarku AnTuTu se objevil další „milionář“, konkrétně smartphone Realme GT 2 Pro s modelovým označením RMX3300. Ten získal úctyhodných 1 025 215 bodů, což je sice méně než první záhadné zařízení, ale stále o 22 995 bodů více než v případě MediaTeku Dimensity 9000.

realme antutu
Výsledek Realme GT 2 Pro

Nutno podotknout, že ve všech případech se jedná o předprodukční zařízení a výsledný výkon se může u vydaných zařízení lišit. Rozhodně ale můžeme říci, že se máme na co těšit.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.