Domů » Bleskovky » Qualcomm potvrdil změnu názvu nejvýkonnějších čipsetů a prozradil datum představení

Qualcomm potvrdil změnu názvu nejvýkonnějších čipsetů a prozradil datum představení

Zima se neúprosně blíží, což pro fanoušky mobilních technologií znamená představení nových čipsetů z dílny Qualcommu. O to, že půjde o výkonnou bestii postavenou na 4nm výrobní technologii, nemá nikdo sebemenší pochyby, a proto se spekulace zaměřily především na její pojmenování. V prvních nástřelech se počítalo s tím, že novinka ponese název Snapdragon 898, což ale nyní Qualcomm definitivně vyvrátil.

Qualcom Snapdragon cipset procesor
Qualcomm potvrdil změnu názvosloví svých čipsetů

Svým krokem Qualcomm potvrdil zhruba týden starou spekulaci, která se věnovala kompletní změně názvosloví. Ta bude sestávat z jedné číslice označující řadu a jedné číslice označující aktuální generaci. Novinka tak s nejvyšší pravděpodobností ponese název Snapdragon 8 Gen 1, její nástupce v roce 2022 bude Snapdragon 8 Gen 2 a tak dále. Zajímavé bude, jak Qualcomm přistoupí k pojmenování nižších řad svých čipsetů, které nabízejí v jedné generaci více variant – o jejich přejmenování totiž společnost neřekla ani slovo.

Welcome to the new era of Snapdragon

Se změnou názvosloví upozadí Qualcomm také název společnosti v pojmenování produktů. Stále častěji tak budeme vídat na tiskových materiálech pouze značku Snapdragon, přičemž jméno společnosti bude zmíněno pouze v případech, kdy to bude vhodné. Stejně tak zmizí z názvu čipsetů označení 5G – Qualcomm má v plánu do budoucna vyrábět všechny čipsety s podporou sítí 5. generace, proto je z jeho pohledu toto označení zbytečné.

Qualcomm snapdragon cipset
Číslo 8 zaujímá v propagačním videu prominentní postavení

Změny nezůstalo ušetřeno ani ikonické logo ohnivé koule, které získá v rámci propagace značky lepší postavení a různá alternativní provedení. Zároveň Qualcomm představil nové barvy, konkrétně Midnight, Gunmetal, Nickel, Snapdragon Red a Gold. O poslední zlaté barvě víme, že bude použita pouze ve spojení s prémiovými produkty.

Odhalení nejvýkonnějšího čipsetu od Qualcommu se dočkáme koncem měsíce

Poslední zprávou z tábora Qualcommu je oznámení data odhalení Snapdragonu 8 Gen 1, který bude soupeřit o titul nejlepšího mobilního čipsetu s nedávno představeným MediaTek Dimensity 9000. Stane se tak na akci Snapdragon Tech Summit 30. listopadu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Jedno je jisté, bude v tom ještě větší chaos než je teď.

  2. Proč to není třeba 8 gen. 6? Že by začali u 835. Nebo ještě víc, kdyby zahrnovali i 820 atd.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).