Domů » Články » Další informace o GPS PPC E-Ten G500

Další informace o GPS PPC E-Ten G500

Eten PPCSpolečnost ETEN je ve světě Pocket PC poměrně známým pojmem, ostatně své komunikátory představuje na každoroční výstavě CeBIT již od roku 2003. Vlajkovou lodí tohoto koncernu na letošním CeBITu bude Pocket PC Phone s integrovaným GPS, model ponese označení G500. Zmíněný integrovaný GPS modul bude prvek, který byste dnes zatím u žádného PPC s GSM nenašli. Můžeme vzpomenout třeba jen Yakumo Delta 300 GPS, nebo novější HTC Galaxy (aka Qtek G100), obě tato zařízení umožňovala satelitní navigaci, na druhou stranu ale byla ochuzena o GSM modul. 
ETEN G500 by tak mohl být vůbec prvním zařízením svého druhu. Ostatní specifika již nejsou natolik ohromující, přesto půjde o velmi zajímavé zařízení, jež by mohlo být tím pravým pro spousty uživatelů. Srdcem “gé pětistovky“ bude procesor fy Samsung taktovaný na slušných 400MHz, jenž spolu s dostatkem paměti zaručí bezproblémový chod i při náročnějších aplikacích. Displej s rozlišením QVGA schopný zobrazit 16-bitové barvy je v této třídě klasikou. Co ale až tak samozřejmé není je podpora technologie Bluetooth 2.0, která umožní přenosové rychlosti až 384 kB/s. G500 poběží, jak jinak, než pod Windows Mobile 5.0.

Nový ETEN G500 tedy určitě bude mít co nabídnout, k jeho konkurentům můžeme zařadit třeba očekávanou řadu komunikátorů Fujitsu-Siemens Loox T. Tyto přístroje sice navíc zaútočí i integrovaným Wi-Fi a plnohodnotnou klávesnicí, ale budou pravděpodobně i dražší, což by mohlo modelu G500 při prodeji pomoci. Nechme se tedy překvapit.
Závěrem bych jen dodal, že komunikátory ETEN budou k dostání pouze v internetových obchodech, s dostupností u operátorů se nepočítá.

Technické specifikace modelu ETEN G500:
Síť: GSM 850/900/1800/1900, GPRS
Systém: Windows Mobile 5.0 PPC Phone Edition
Procesor: Samsung S3C2440 400 MHz
Paměť: 64 MB RAM, 128 MB ROM
Rozšiřitelnost: miniSD slot
Displej: dotykový TFT 2,8“ s rozlišením 240×320 px, zobrazí 16-bitové barvy
Dig. fotoaparát: 1,3 megapixelu (1280×1024), blesk, makro, videosekvence, 4x dig.zoom
Data a rozhraní: Bluetooth 2.0
Baterie: Li-Ion, 1440 mAh
Rozměry: 119 x 62 x 23 mm
Další: GPS modul

E-Ten G500:

Další informace naleznete také v naší starší bleskovce.

Zdroj: msmobiles, Eten, PocketPC

Radek Mikudík

Diskuze k článku

  1. Souhlasim s vami – ja take cekam na PocketPC Phone Edition s VGA a rozumnymi rozmery (cimz narazim na Universala). Je pravda, ze vyrobci uz rvou i do mobilu QVGA displeje a to dokonce i primo trebas HTC, takze se nam muze zdat, ze to technicky nemuze byt problem nacpat do „takhle velkych displeju“ VGA – ovsem podle toho, co jsem cetl, tak ty displeje bohuzel „dostatecne velke“ nejsou a technologicky se zatim neumi vyrobit VGA displej s mensi uhloprickou (ted placnu), nez tusim 3.5''
    Takze nam nezbyva, nez cekat dal (a ve srovnani s tema prtavyma displejama, co se rvou do mobilu a maji QVGA je to fakt krize)…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).