Curve omezí bezplatný tarif. Jednu z nejoblíbenějších funkcí čeká zpoplatnění

Curve karta

Britský fintech startup Curve si získal oblibu především u majitelů více platebních karet, kteří je nechtějí neustále nosit s sebou. Svůj úspěch totiž založil na jednoduché premise – do aplikace nahrajete všechny své debetní a kreditní karty, přičemž k terminálu stačí přiložit jen jednu, kterou vám zašle poštou. Ze které vaší karty se následně při platbě strhnou peníze, to už záleží na vás, tedy na tom, kterou kartu si v aplikaci zvolíte.

Ačkoli Curve nabízel i prémiové tarify s výrazně navýšenými limity, exkluzivními funkcemi nebo třeba kovovou kartou, většině stačil ten základní, který byl stále poměrně atraktivní a především bezplatný. To ale nyní končí – se zvyšujícími se náklady na provoz Curve představil nový tarif Curve X, který nabízí stejné funkce jako nynější bezplatná varianta: možnost přidat až 5 platebních karet, neomezené využívání funkce zpátky v čase, GbiT až na 60 dní nebo nastavení až 5 chytrých pravidel.

curve tarify
Přehled všech tarifů Curve

Varianta zdarma sice zůstává jako možnost pro všechny, kteří za službu nechtějí platit pravidelný měsíční poplatek 5 liber (cca 144 Kč), avšak má značné limity. Jednu z nejdůležitějších funkcí – možnost přidávat do účtu více karet – čeká výrazné omezení. V rámci bezplatného tarifu do aplikace půjde přidat pouze 2 karty. Funkci zpátky v čase lze využít pouze 3× měsíčně. GbiT je pouze na 30 dní. A můžete si nastavit pouze 1 chytré pravidlo. I když se jistě najdou ti, pro které změna nebude příliš omezující, stále se jedná o poměrně drastické osekání funkčnosti.

Placení skrze Curve není atraktivní pouze pro majitele více platebních karet, ale rovněž pro ty, kteří vlastní chytré náramky a hodinky od Xiaomi nebo telefony Huawei. Některé z nich sice umožňují bezkontaktní placení skrze NFC, avšak k jeho využití je potřeba mít kartu od ČSOB či mBank. Curve tak bývá jedinou možností.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku