Domů » Bleskovky » S telefony Huawei už v obchodě zaplatíte. Vyzkoušeli jsme Curve Pay

S telefony Huawei už v obchodě zaplatíte. Vyzkoušeli jsme Curve Pay

Majitelé aktuálních modelů od čínského giganta Huawei se sice mohou chlubit přítomností technologie NFC, nicméně pro mobilní platby ji dlouhou dobu využívat nemohli. Od 11. října se nicméně celá situace zásadně změnila – do obchodu App Gallery totiž zamířila aplikace Curve Pay, která umožňuje placení skrze NFC, takže platit lze například s nejnovějším telefonem Huawei Nova 9, který v redakci aktuálně testujeme.

Huawei Nova 9 Curve Pay 01
Telefony Huawei umožňují placení skrze NFC díky službě Curve Pay

Nezáleží na tom, zda máte Visu nebo Mastercard, aplikace Curve se postará o to, abyste měli veškeré karty a finance pohromadě. Britský fintech v posledních letech výrazně roste a usnadňuje život nejen majitelům vícero platebních karet, ale zpřístupňuje také placení skrze NFC v chytrých telefonech Huawei.

Huawei Nova 9 Curve Pay 03
Aplikace Curve sdružuje platební karty na jednom místě

Curve totiž funguje na bázi nahrávání libovolných platebních karet do aplikace, která následně zprostředkovává platby skrze speciální Curve platební kartu od společnosti Mastercard. Jinými slovy platíte kartou vydanou firmou Curve, ale peníze se strhávají z jedné z vámi vložených platebních karet.

Výhody ocení nejen majitelé vícero platebních karet

Výhodou je, že s sebou musíte mít pouze jednu platební kartu, pokud chcete v obchodě zaplatit. V aplikaci si už sami nastavíte, z jaké karty chcete mít částku strženou. Nemusíte mít ani obavy, že jste zaplatili špatnou kartou – Curve nabízí funkci „zpět v čase“, která umožní strhnout finanční prostředky z jiné karty až 14 dní po provedení transakce. Pokud často cestujete, jistě oceníte výhodné směnné kurzy a výběry ze zahraničních bankomatů zdarma do částky 200 liber měsíčně (cca 6 tisíc korun).

Samotná služba je zdarma (mimo poplatek za vydání platební karty), nicméně v rámci některého z předplatných můžete nejen vlastnit kovovou kartu, ale získáte přístup například ke cashbacku až 1 procento u vybraných partnerů. Za zmínku stojí také limity na transakce, které ale běžný smrtelník jen tak nepřekročí – denní limit je 2 000 liber (cca 60 tisíc korun), měsíční 5 000 liber (cca 150 tisíc korun) a roční 10 000 liber (cca 300 tisíc korun).

Nastavení zvládne prakticky každý

Po stažení aplikace (a jejím nastavení jako preferované volby placení) se stačí zaregistrovat – Curve vás celým procesem přehledně provede, a ačkoli je aplikace celá v angličtině, její nastavení zvládne i člověk, který cizím jazykům nijak zvlášť neholduje. Jen mějte po ruce občanský průkaz či jiný doklad totožnosti, který budete potřebovat pro ověření vaší identity. Po dokončení registrace stačí v aplikaci přidat vaši platební kartu a rázem můžete platit skrze NFC i s telefonem bez služeb Googlu.

Huawei Nova 9 Curve Pay 02
Po úspěšném nastavení si můžete naplno vychutnat placení telefonem Huawei

Curve nemusíte využívat pouze s s telefony Huawei bez služeb Googlu, ale své uplatnění najde například i s novým náramkem Xiaomi Mi Band 6 NFC, který v redakci aktuálně také testujeme.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. Tak nějak nevím
  to že to konečně jde nějak obejít neznamená že je to pohodlné a plně funkčí.
  A svěřovat peníze nebankovní společnosti to asi taky není pro každého

  • Karel Endler

   Nainstalujete aplikaci, zaregistrujete se a přidáte kartu – o moc složitější, než s Google Pay to snad není. A Google je taky nebankovní společnost.

  • To není vhodné srovnání. Curve bych spíš přirovnal k PayPalu…tam si k účtu taky můžeš spárovat platební kartu a vše se strhává rovnou z ní. A ten se u nás taky moc neuchytil.

   Ono je to obecně nešikovné. Tu jejich „výhodu“ o přepínání karet vnímám prostě úplně naopak. Je mnohem snažší platit přes Apple/Google Pay a kartu jedním kliknutím změnit až při placení než něco přenastavovat přes aplikaci. To je vždy krok navíc, někdy i několik kroků. Ale uznávám, že je to lepší než nic no. Já Curve zkoušel a nějak mě nenadchlo…ale asi bych o něm uvažoval, kdyby nebyla jiná možnost.

   Jen je zvláštní, jak Huawei s velkou slávou přichází s něčím, od čeho konkurence ustoupila – vlastní platební řešení místo systémového.

  • Filip – pri použití Curve je potreba nastavovania asi taká ako v Apple alebo Google pay. Raz nastavím defaultnu kartu a je to. Ak náhodou chcem kartu zmeniť, tak ju zmením, rovnako ako v Apple alebo Google pay. Navyše karta ide zmeniť aj po zaplatení kartou, ktorou som vôbec nechcel platiť, pričom peniaze sa vrátia na kartu, ktorou sa platilo a odošlú sa peniaze z karty, ktorou som pôvodne platiť chcel. Navyše Curve poskytuje aj fyzickú kartu, podobne ako Apple. Samotné Curve ponúka množstvo možností v rámci správy účtu. Chápem, že ten komu vyhovuje Apple alebo Google pay si Curve zaobstáravať nebude. V článku je uvedené, že je to alternatíva Google pay v systéme, kde Google služby sú nedostupné. Ja som napríklad cez Curve riešil platby cez Samsung hodinky a išlo to, resp. stále ide super.

 2. Karel Endler

  Zkuste prosím také aplikaci Gspace (je v Huawei Appstore) a jestli s ní náhodou nefunguje Google Pay. Mnoho googlích appek s ní normálně běží.

 3. A co Huawei hodinky Watch 3?

  • Pokud vím, tak ty NFC platby podporují ale ne v našem regionu, takže ne.

 4. do bor*delu nechodim tak kur*vam neplatim

  • Díky za přínosnou informaci! Curve jsem si nainstaloval, kartu jsem dostal a teprve po týdnu, když už jsem i kartu měl fyzicky doma, se mi objevila možnost Enable Curve Pay. Občanku jsem nepotřebovat, v žádné fázi nastavení nebyla vyžadována…

 5. Jeremy Eric Nowak

  pokud je sluzba zdarma, jak rikate, tak z ceho firma funguje? bud tam sou teda poplatky z transakce, pokud tam neni pausal, nebo bude v podminkach neco o poskytunuti dat. Tezko to cele bude nekdo dotovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).