TOPlist

S telefony Huawei už v obchodě zaplatíte. Vyzkoušeli jsme Curve Pay

Huawei Nova 9 Curve Pay clanek

Majitelé aktuálních modelů od čínského giganta Huawei se sice mohou chlubit přítomností technologie NFC, nicméně pro mobilní platby ji dlouhou dobu využívat nemohli. Od 11. října se nicméně celá situace zásadně změnila – do obchodu App Gallery totiž zamířila aplikace Curve Pay, která umožňuje placení skrze NFC, takže platit lze například s nejnovějším telefonem Huawei Nova 9, který v redakci aktuálně testujeme.

Huawei Nova 9 Curve Pay 01
Telefony Huawei umožňují placení skrze NFC díky službě Curve Pay

Nezáleží na tom, zda máte Visu nebo Mastercard, aplikace Curve se postará o to, abyste měli veškeré karty a finance pohromadě. Britský fintech v posledních letech výrazně roste a usnadňuje život nejen majitelům vícero platebních karet, ale zpřístupňuje také placení skrze NFC v chytrých telefonech Huawei.

Huawei Nova 9 Curve Pay 03
Aplikace Curve sdružuje platební karty na jednom místě

Curve totiž funguje na bázi nahrávání libovolných platebních karet do aplikace, která následně zprostředkovává platby skrze speciální Curve platební kartu od společnosti Mastercard. Jinými slovy platíte kartou vydanou firmou Curve, ale peníze se strhávají z jedné z vámi vložených platebních karet.

Výhody ocení nejen majitelé vícero platebních karet

Výhodou je, že s sebou musíte mít pouze jednu platební kartu, pokud chcete v obchodě zaplatit. V aplikaci si už sami nastavíte, z jaké karty chcete mít částku strženou. Nemusíte mít ani obavy, že jste zaplatili špatnou kartou – Curve nabízí funkci „zpět v čase“, která umožní strhnout finanční prostředky z jiné karty až 14 dní po provedení transakce. Pokud často cestujete, jistě oceníte výhodné směnné kurzy a výběry ze zahraničních bankomatů zdarma do částky 200 liber měsíčně (cca 6 tisíc korun).

Samotná služba je zdarma (mimo poplatek za vydání platební karty), nicméně v rámci některého z předplatných můžete nejen vlastnit kovovou kartu, ale získáte přístup například ke cashbacku až 1 procento u vybraných partnerů. Za zmínku stojí také limity na transakce, které ale běžný smrtelník jen tak nepřekročí – denní limit je 2 000 liber (cca 60 tisíc korun), měsíční 5 000 liber (cca 150 tisíc korun) a roční 10 000 liber (cca 300 tisíc korun).

Nastavení zvládne prakticky každý

Po stažení aplikace (a jejím nastavení jako preferované volby placení) se stačí zaregistrovat – Curve vás celým procesem přehledně provede, a ačkoli je aplikace celá v angličtině, její nastavení zvládne i člověk, který cizím jazykům nijak zvlášť neholduje. Jen mějte po ruce občanský průkaz či jiný doklad totožnosti, který budete potřebovat pro ověření vaší identity. Po dokončení registrace stačí v aplikaci přidat vaši platební kartu a rázem můžete platit skrze NFC i s telefonem bez služeb Googlu.

Huawei Nova 9 Curve Pay 02
Po úspěšném nastavení si můžete naplno vychutnat placení telefonem Huawei

Curve nemusíte využívat pouze s s telefony Huawei bez služeb Googlu, ale své uplatnění najde například i s novým náramkem Xiaomi Mi Band 6 NFC, který v redakci aktuálně také testujeme.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku