Domů » Články » S Xiaomi Mi Band 6 můžete konečně platit v ČR. Máme přehled podporovaných bank

S Xiaomi Mi Band 6 můžete konečně platit v ČR. Máme přehled podporovaných bank

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 6 patří mezi to nejlepší ve své kategorii. Čínská společnost dokázala umně skloubit kvalitní měření, elegantní design a sympatickou cenu, což je kombinace, na kterou zákazníci slyší. V domovské Číně už delší dobu nabízí také placení skrze NFC, nicméně v našich končinách jsme si na tuto funkci museli nechat zajít chuť. To se ale dnešním dnem mění.

Xiaomi Mi Band 6 04 1
S Xiaomi Mi Band 6 ve verzi s NFC můžete v Česku konečně platit

Xiaomi totiž na náš trh přináší novou verzi náramku Mi Band 6 s podporou NFC a možností uložení tokenizované platební karty do smartphonu, který díky tomu bude možné využít také pro bezkontaktní platby. Čínský gigant na tomto projektu spolupracuje se společností Mastercard, která bezkontaktní platby zprostředkovává – majitelé karet VISA mají bohužel smůlu.

V Česku již k platbě nákupu využívá 27 procent uživatelů svůj mobilní telefon a lidé si velmi oblíbili i platby pomocí hodinek a dalších nositelných zařízení.

Jsem velmi rád, že naši fanoušci mohou ode dneška běžně platit v obchodech i pomocí jejich oblíbeného sportovního náramku Xiaomi Mi Smart Band, který v nové verzi přichází s NFC. Jako aktivní sportovec vím, jak je tato funkce důležitá. Mohu si jít v klidu zaběhat a nemusím řešit, kam uložím kartu nebo peníze. Uživatelské pohodlí, přidávání nových služeb a neustálé vylepšování těch stávajících patří ke stěžejním bodům filozofie společnosti Xiaomi,“ vysvětluje Guojun Gao, ředitel české pobočky Xiaomi.

Podporované banky

První banka, která bude platbu tímto chytrým náramkem podporovat, je ČSOB. Během dalších týdnů přibude i podpora mBank a postupně by měly následovat i další banky. Na začátek není seznam příliš široký, naštěstí se však Xiaomi domluvilo i se službou Curve, do které si můžete nahrát libovolnou platební kartu.

Xiaomi Band card NFC
Xiaomi Mi Band 6 NFC na oficiálním snímku

Platba s náramkem je velmi jednoduchá. Po vložení detailů z karty Mastercard do aplikace Xiaomi Wear se odpovídající token uloží do zařízení. Další postup je již stejný jako při platbě mobilním telefonem nebo hodinkami.

Uživatel Xiaomi Mi Band 6 NFC musí vybrat kartu uloženou v náramku a vložit PIN kód nastavený v aplikaci před první platbou. Toto odemknutí umožňuje snadné a rychlé platby s náramkem na zápěstí po dobu 24 hodin nebo do sejmutí z ruky, poté je nutné PIN kód zadat znovu. Platba se provede přiložením zápěstí k bezkontaktnímu terminálu. Funkce inteligentní autentizace zabraňuje nechtěným platbám tím, že vyžaduje, aby uživatel přejížděl z jedné strany obrazovky náramku na druhou. Poté je zařízení aktivováno a transakci je možné provést.

Doporučená koncová cena náramku Xiaomi Mi Band 6 NFC byla stanovena na 1 299 Kč včetně DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

13 komentářů

 1. Až se v tom přehledu banek ztrácím 🙄 Ale jinak skvělá zpráva a doufám, že to Xiaomi rozšíří i do jejich hodinek.

 2. Sem si vzpomnel na toho trapaka Karla Kiliana, co tady kdysi psal a jeste k tomu vydaval clanek na nakym svym blogisku, jak je to kachna. Musim se fakt nahlas smat :-D

 3. Podpora bank zatím nic moc, ale alespoň že je tam ten Curve. Nechce někdo odkoupit klasický Band 6? Mám ho měsíc a budu chtít NFC verzi :)

 4. Nechápu jak mimo sport, může někdo něco tak nevzhledného, nosit na ruce.

 5. Pokud lidé mluví o platbě přes NFC myslí přes silného prostředníka jako Google Pay, Apple Pay…. …co si vymyslí karetní společnost je určitě aspoň něco ale celý trh to neřeší.

 6. Já jsem zrovna v Pátek prodal Mi Band 6 NFC :D :D a dneska se dozvíš toto že tvoje banka to bude umět… No to mě sněz :D :D :D

 7. Do žádného mobilu , kór Čínského nedám ani korunu a ani inter . bankovnictví . Jednou dopadnete jako ty inženýři u Bohemia – energy .

  • pocitac nevadi, mobilny telefon vadi?

  • tak těch pár gramů platební karty unesu. Kartě se nyvbije baterka a lze sní platit i v terminálu kterej není bezdrátovej případně vybrat peníze z bankomatu (ten taky není dycky „bezdrátovej“).
   Tj není nutno platit mobilem či parodií na hodinky (přičemž s hodinkami to nemá vůbec nic společnýho). V mnohých situacích to stejně bez karty nejde.

  • Dalca: V mnohých situacích říkáš? Já už ani nepamatuji, kdy naposled jsem tahal kartu z peněženky.

  • @Anonym: Bravo, usetril si 5 vterin sveho zivota :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).