Domů » Bleskovky » Čtečka otisků prstů zabudovaná přímo pod sklem? Dočkáme se na MWC

Čtečka otisků prstů zabudovaná přímo pod sklem? Dočkáme se na MWC

Pamatujete si ještě na několik měsíců staré fanouškovské koncepty iPhonu 7, na kterých zcela chybělo středové tlačítko a u kterých se spekulovalo, že by čtečka otisků prstů mohla být přímo součástí displeje? Letošní Mobile Word Congress v Barceloně ukáže, že to nemusí být až takove sci-fi.


I takto by v budoucnu smartphony mohly vypadat, a to nejen díky modulu FPC1268 

Společnosti Fingerprint Cards a TPK, které se specializují na využití tvrzených skel a laminaci představili prototyp zařízení, který má umístěný modul s čtečkou otisků prstů (FPC1268) přímo pod ochranným sklem. Tento prototyp bude k vidění i v Barceloně, takže neunikne pozornosti našich redakčních kamer a hned v pondělí se na stánek obou značek kolegové vypraví.

Podobně jako Touch ID od Applu, i toto řešení může mít umístěno například do tlačítka nebo na libovolné místo pod krycím sklem, pod displejem už ale nikoliv. Podle slov výrobce bude čtečka funkční i v případě, že bude skryta pod některým z pevnějších typů skel, která se používají například u odolných smartphonů.

Podle slov obou firem by se první smartphony s touto technologií mohly na trhu objevit v průběhu druhé poloviny tohoto roku, takže kdo ví, třeba některá z dalších generací iPhonu skutečně přijde s designem bez středového tlačítka na hlavní obrazovce.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments