Domů » Bleskovky » Cortana: Jak ve Windows Phone 8.1 aktivovat hlasovou asistentku?

Cortana: Jak ve Windows Phone 8.1 aktivovat hlasovou asistentku?

Novinkou v systému Windows Phone 8.1 je hlasová asistentka Cortana. Ta vám kromě klasických vyhledávacích dotazů pomůže třeba s nastavením budíku, přidáním (nebo přečtením) schůzky z kalendáře, rozpoznáním oblíbené skladby a spoustou dalších úkonů.


Hlasová asistentka Cortana ve Windows Phone 8.1

Zvládne také zobrazit nejrůznější články na zadané téma, informace o počasí či nejbližší restaurace (veškeré online informace získává skrze vyhledávač Bing). Pokud Cortaně povolíte procházet vaše poznámky, kalendář nebo e-maily, bude schopna vás automaticky upozornit na nadcházející události, plánované lety a další věci, které byste neměli opomenout.

 

Cortana je zatím dostupná pouze na území Spojených států a pokud máte v systému nastavenou češtinu a české prostředí, Cortanu nelze používat. V případě, že si její funkce přesto chcete vyzkoušet, jděte do nabídky Nastavení – Jazyk a zde vyberte angličtinu (položka English – United States). Dále přejděte do nabídky Nastavení – Oblast a vyberte Spojené státy. Každá změna se potvrdí až po restartu systému, následně v nabídce s programy najdete zástupce hlasové asistentky Cortana.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

22 komentářů

 1. KDyž pak přepnu zpět do češtiny, zůstane ?

 2. pavel (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  aktualizace proběhla úspěšně, na úvodu ve WP 8.1 se mě to ptalo, jaký jazyk chci zvolit (bohužel americká angličtina nebyla na výběr, pouze britská) zvolil sem tedy češtinu…. ted stahuji řeč pro americkou angličtinu, ale nejde mi jí zvolit jako primární :/ co s tím? po restartu se pořád ukazuje jako primární čeština :/

  • Dobry den,

   skuste ist do Settings – Language. Zo svojej skusenosti viem, ze English (United States) je vzdy druha v poradi a Cortana nefungovala. Ale ked som klepol (a podrzal prst) na English US a v menu som zvolil „Move up“, En US sa dostalo na prve miesto. Nasledne som restartoval telefon a opatovne vosiel do Language. EN US bola na prvom mieste, pricom Phone language, Regional format, Speech boli „enabled“ a keyboard English. Cortana sa objavila medzi aplikaciami. Skuste… Mne to pomohlo.

  • pavel (neregistrovaný)

   přesně toto udělám, a po restartu se nic nestane :/ jazyk mi totiž nejde nastavit na americkou aj…. pořád tam zůstává čeština…. dal sem tel. do továrního nastavení ale je tam pouze britská angličtina… po následném stáhnutí americké je ten stejný problém :/ telefon je v britské aj a nelze přepnout do americké :/ není možné že je produkut určen třeba pro evropu? :/ (HTC 8s)

  • KosakAlmighty (neregistrovaný)

   Bohužel, nikdo s HTC mimo US nebude schopen přepnout na tento jazyk. V HTC ROMkách tento jazyk chybí..

  • Pavel (neregistrovaný)

   taky sem to někde čet no… ale nechápu to… však WP 8.1 dostali všici stejnou verzi ne? :/ každopádně cortana je přislíbená v čínštině a britské angličtině tak že snad se dočkám v nějaké z příštích aktualizací :/

  • Michal (neregistrovaný)

   Já mam také HTC 8S a chci se zeptat zda se ti také rychleji vybíjí baterie a lehce se zahřívá ? hned po instalaci jsem byl nadšen :D .

 3. Po zmene regionu a jazyka na USA nešiel Obchod. Po zmene späť na jazyk a region Slovensko, obchod neide. Nevie niekto čo s tým?

 4. kidal5 (neregistrovaný)

  Taky vám přijde, že se najednou telefon mnohem více seká? Speciálně L620?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).