Domů » Bleskovky » Boj o žiletku pokračuje: Coolpad pracuje na nejtenčím smartphonu na světě s tloušťkou 4,7 mm

Boj o žiletku pokračuje: Coolpad pracuje na nejtenčím smartphonu na světě s tloušťkou 4,7 mm

Společnost Coolpad je v našich končinách relativně neznámá, nicméně v celosvětovém měřítku se řadí do první desítky největších výrobců telefonů na světě. V jeho nabídce můžeme narazit na celou záplavu modelů, které v drtivé většině případů spadají do kategorie nižší a střední třídy. Čínská společnost má zřejmě pro letošní rok velké plány, čemuž nasvědčuje zveřejněný teaser, který láká na nový kousek z modelové řady Ivvi. Ten má vynikat extrémně tenkou konstrukcí, která nepřekročí hranici 4,7 milimetru. Překoná tak o 0,5 mm aktuálního krále Vivo X5 Max, který si svůj titul drží od 10. prosince loňského roku a Oppo R5 (videopohled), jehož recenzi vám přineseme v nejbližších dnech.

 

Z dalších specifikací známe pouze úhlopříčku displeje, která má činit na dnešní dobu kompaktních 4,7”. Zbytek hardwarové výbavy prozatím zůstává utajena. To však s ohledem na zkušenosti s čínskými smartphony není žádnou překážkou. Pod kapotou se bude zřejmě ukrývat osmijádrový čipset od MediaTeku, 2 GB operační paměti a 16/32GB interní úložiště.

 

Zatím vše nasvědčuje tomu, že bitva mezi výrobci o nejtenčí smartphone nekončí a je pouze otázkou času, kdy dojde k prolomení dalších hranic. S upřímností se musím přiznat, že v těchto soubojích nevidím většího smyslu a raději bych uvítal, kdyby se stejné úsilí vynaložilo například v oblasti napájení, které trápí současné smartphony daleko víc, než dimenzionální proporce.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. Tomáš (neregistrovaný)

    Mám stejný názor. Mám telefon Xiaomi a celkem dost dlouho se nabíjí vážně by mohli udělat lepší napájení :)

  2. GT (neregistrovaný)

    Ked sa zacne boj o co najvacsiu vydrz, potom vzbudia moj zaujem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).