Domů » Bleskovky » Skandál na čínském trhu: Coolpad a LeEco možná zneužily tajných dokumentů Huawei

Skandál na čínském trhu: Coolpad a LeEco možná zneužily tajných dokumentů Huawei

Čínou hýbe nový skandál. Ne, nejedná se o skandál nějaké čínské celebrity, která na večírku přebrala a byla u toho nachytána všudypřítomnými paparazzi. Jedná se o skandál na poli výroby smartphonů. Jeden z největších výrobců chytrých zařízení, čínská společnost Huawei, obvinila 6 svých zaměstnanců z vyzrazení výrobních tajemství společnostem Coolpad a LeEco.

Všech šest, dnes již bývalých, zaměstnanců, kteří v současnosti pracují právě pro společnost Coolpad, bylo čínskými úřady obviněno z porušení práva duševního vlastnictví společnosti Huawei. Všichni již byli zadrženi a nyní jsou vyslýcháni. Mezi obviněnými je i Wu Bin, hlavní architekt smartphonu Huawei P6. Coolpad se však brání tvrzením, že patenty, které měly být dle společnosti Huawei předmětem vyzrazeného tajemství, byly zaregistrovány dávno před nástupem uvedených zaměstnanců ke společnosti.

recenze Coolpad Porto S
Coolpad Porto S

Zaměstnanci začali Huawei opouštět, když bývalý prezident dceřiné společnosti Honor Liu Jiangfeng před 6 měsíci opustil společnost a stal se generálním ředitelem Coolpadu. Ten veškerá obvinění odmítl a označil je za náhodu. Uvidíme tedy, jaká odhalení přinese nadcházející vyšetřování.

Ondřej Miláček

5 komentářů

  1. Zrovna v cine si budou hrat na nejake dusevni vlastnictvi…kaspari :))

    • Presne to iste ma napadlo, ked som cital titulok… Este, ze huawej a dalsi nic nekopiruju a nezneuzivaju tajne netajne ziskane napady a podobne…

  2. Číňani se perou mezi sebou. Popcorn a Cola ….

  3. Franta Kopirak

    Kopíe z kopie

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).