Computex: Nový smartphone OKWAP K728 s dotykovým displejem ! (aktualizováno)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Smartphone OKWAP K728Dopoledne jsme vás informovali o novém, avšak zcela nudném PocketPC od společnosti OKWAP, který nesl označení K868. Tento výrobce před malou chvílí na veletrhu Computex (Taiwan – Taipei) představil nový chytrý telefon, který pravděpodobně prolomí ledy mezi Smartphone a PocketPC platformou. Ptáte se proč ?

Nový smartphone OKWAP K728 totiž nabízí dotykový displej s rozlišením 176×220 pixelů, avšak K728 nenabízí Windows Mobile 5.0 ve verzi pro PocketPC, ale klasické \”pětky” pro Smartphone telefony. To je jistě zajímavé, jelikož Smartphone edice systému Windows Mobile nepodporují ovládání přes dotykový displej, proto si tuto podporu do svého smartphonu přidal výrobce sám a tento model tak nabízí základní podporu ovládání přes dotykový displej. Co přesně si pod pojmem základní máme představit netuším, ale pravděpodobně (a zcela pochopitelně) to nebude tak pohodlné ovládání, které známe u PPC, avšak pro základní práci by to mělo stačit. Za pováženou ale stojí, zda neměl výrobce raději zvolit Windows Mobile ve verzi pro PocketPC, která by ovládání zařízení určitě vylepšila, avšak pak by se už nejednalo o smartphone telefon.

Co se hardwarového vybavení týká, není na tom K728 vůbec špatně (na smartphone telefon). Nabízí totiž rychlý procesor od Samsungu s taktem 400Mhz. Dále má k dispozici 64MB RAM a 128MB ROM. Podporuje tribandové GSM a GPRS. S okolím se spojíte přes Bluetooth rozhraní ve verzi 2.0. Jeho hmotnost činí 107 gramů, což s rozměry 93 x 46 x 24mm dává představu o pěkně baculatém telefonu. Z fotografií je patrné, že tento smartphone má vysouvací konstrukci, kde se v jejím spodním díle nachází numerická klávesnice. Slot pro paměťové karty je typu MiniSD. Fotografie a video je možné pořizovat 2Mpx fotoaparátem. Při podrobnějším pročítání hardwarových parametrů zjistíte, že jsou téměř totožné s jejich novým PocketPC K868.

Myslíte si, že mají smartphony s dotykovým displejem budoucnost, nebo že se jedná jen o takového hybrida, který by se měl alespoň trochu vyrovnat PPC platformě ? Je možné, že v budoucnu se budeme stále častěji setkávat se zařízeními, které nám budou tyto dvě platformy stále více kloubit do sebe, ale není lepší aby existovala raději jak SP tak i PPC platforma ?

Na této stránce naleznete několik dalších fotografií K728.

1

2

3

Zdroj: PPCthoughts.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku