Domů » Bleskovky » City Lens beta: Rozšířená realita na smartphonech Nokia Lumia

City Lens beta: Rozšířená realita na smartphonech Nokia Lumia

Nokia uvolnila beta verzi aplikace Nokia City Lens pro Windows Phone, která využívá prvků rozšířené reality. Vzpomínáte na film Terminátor 2, ve kterém Arnold Schwarzenegger kráčí po ulici a při pohledu jeho očima nevidíme jen reálný svět, ale také spoustu doplňujících informací? Právě takto funguje rozšířená realita.

  

Kamera fotoaparátu na displeji zobrazuje reálný svět, aplikace Nokia City Lens do této reality přidává vlastní informace. Jaké? Například seznam okolních restaurací, hotelů, obchodních center, pamětihodností, nebo zastávek MHD. Stačí tak zvednout smartphone do úrovně očí a rozhlédnout se po okolí. Okamžitě si uděláte přehled, kde se co nachází.

  

Pokud se vám některé místo zalíbí, stačí na něj kliknout, telefon o něm vypíše podrobné informace. Pěší navigace vás k tomuto místo dovede, jedním kliknutím lze vytočit hovor, v restauraci si tak hned můžete rezervovat stůl. Kromě pohledu přes kameru nabízí aplikace i pohledy z ptačí perspektivy. V tomto případě se na mapě zobrazuje aktuální poloha telefonu a k tomu vybraná kategorie na mapě, jak to můžete vidět na přiloženém obrázku.

  

Beta verze aplikace Nokia City Lens je k dispozici pro přístroje Nokia Lumia 710, 800 a 900. Uživatelé si ji mohou stáhnout na této adrese.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

12 komentářů

 1. To vypada zajimave :)

 2. Hezký.. zajímalo by mě, odkud to bere data.. nicméně to začíná vypadat, že nokia začíná mít v aplikacích opravdu výraznou přidanou hodnotu.. A už to není jen magické slůvko „navigace“

 3. asd (neregistrovaný)

  keby toto vyvinulo apple tak by sme mali Iphone 4g :D

  • -_- (neregistrovaný)

   asd: Nie, nie je to vtipne.

   Vypada to fakt dobre. Viac takych aplikacii a nokie s lumiou budu este zaujimavejsie.

 4. Vyzkoušel jsem hnedka: Využivá kamery, GOS lokace, Kompasu, Nokia/bang? map.

  Naprosto užasná aplikace, i v mé malé vesnici ukazuje potřebné body. Na to že je beta ukazuje teměř přesně, zobrazuje info na všechny kluby,restaurace, Památky a další zábavu či informace..včetně nejbližších zastávek MHD. Ke každé položce kolem vás je možno zobrazit tel číslo, oteviraci doby, adresu, fotky. Když telefon zklopíte dolu směrem k zemi, zobrazí se 2D mapa s přehledem vašeho okolí.

  Nokia teďka opravdu nezklamala a jedna se o jednu z nejzajimavějších aplikací dneška jen pro WP.

  • Omluvte ty chyby a překlepy, psáno z telefonu a příliš narychlo :D

  • Maximálny súhlas. Vďaka Nokia Maps som teraz na výlete našiel potraviny tam, kde sme boli IHNEĎ. Toto nedokázal ani Google Maps na Androide a to som si myslel, že tam je toho asi najviac.

   Jedine škoda, že na Lumii nešiel digitálny kompas (alebo som ho len nevedel zapnúť?).

   Toto je funkcia, čo by mali čím skôr doprogramovať.

  • Aplikace Buzola …

 5. Vosa (neregistrovaný)

  Velice podobná aplikace je Wikitude. Zdarma ke stažení na MP. Též zobrazuje památky, restaurace, události atd.

 6. Dagan (neregistrovaný)

  Tak musim slozit Nokii poklonu jen jsem testoval restaurace ve svem okoli a naslo to snad vsechny … vyse zminovany Wikitude me nabizel restaurace 8 km daleko …

 7. Hmm to vypada zajimave, je videt ze nokia se snazi. Pozde ale prece.

 8. Vypadá velmi dobře.. ale nelze nainstalovat na Radar, je to asi zase Nokia exclusive appka, škoda.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).