Domů » Bleskovky » Čipset Apple M1 má další zářez. Nativně jej podporuje Spotify

Čipset Apple M1 má další zářez. Nativně jej podporuje Spotify

S příchodem čipsetu M1 na počítače Applu vyvstal jeden zásadní problém – programy vytvořené pro architekturu od Intelu jsou ne vždy příkladně kompatibilní s variantou od ARM, byť se Apple se svým překladačem Rosetta hodně snaží. Nativně napsaný program je zkrátka nejlepší, změna nicméně chvíli trvá.

spotify
Spotify konečně funguje nativně na čipsetu M1 od Applu

Po téměř osmi měsících od uvedení prvního počítače s čipsetem Apple M1 se rozhoupal také švédský gigant Spotify. Betaverze jeho přehrávače konečně dostala plnou podporu tohoto čipu, takže už nemusí využívat překladač Rosetta.

spotify unsplash
Betaverze přehrávače je rychlejší a plynulejší, stále ale obsahuje chyby

S podporou čipsetu postaveného na architektuře ARM jde ruku v ruce vyšší stabilita a plynulost na této platformě, stejně jako nižší nároky na výpočetní výkon. Vzhledem k tomu, že se stále jedná o betu, nemá Spotify ještě vychytané všechny mouchy. Pokud si chcete betaverzi pro procesory M1 vyzkoušet už nyní, můžete si stáhnout .dmg soubor z oficiálních stránek Spotify.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).