Domů » Bleskovky » Čína radí: americký prezident by měl přejít na Huawei

Čína radí: americký prezident by měl přejít na Huawei

Americký prezident to nemá lehké. Nejen že je pod neustálou palbou médií, bývalých pornohereček, dřívějších spolupracovníků a jiných veřejně činných osobností, nyní se přidává i mluvčí ministerstva zahraničí Čínské lidové republiky.

Hej, Donalde, už jsi zkusil Huawei?

Hua Chunyuing v reakci na článek v New York Times o Trumpových napíchnutých iPhonech, které jsou s největší pravděpodobností odposlouchávány jak čínskými tak ruskými tajnými službami, uvedla, že „Donald může kdykoli přesedlat k Huawei“. Další z možností by dle ní bylo vyhnout se „všem druhům moderní komunikace“ či „zpřetrhat vazby s okolním světem“.

Prezident sice disponuje dvěma speciálně upravenými telefony značky Apple, avšak jeden z nich neposkytuje k pravidelným inspekcím, a tak se stává bezpečnostním rizikem.

Šéf Huawei v rozsáhlém rozhovoru: Mate 20, skládací telefony a 5G sítě

Vezmeme-li v potaz probíhající obchodní válku mezi USA a Čínou, obtíže čínských výrobců na americkém trhu (zejména zmíněné Huawei či ZTE), šlo o poměrně trefné rýpnutí z čínské strany. Aby toho ale nebylo málo, čínská strana se nečekaně shodla s americkým prezidentem na tom, že článek NY Times nejsou nic jiného než „fake news“ (falešné zprávy).

Kanye West Donald Trump

Kdo by ještě před nedávnem řekl, že se nejvyšší představitelé dvou rozkmotřených supervelmocí nakonec přecijen na něčem shodnou? Kdo ví, možná nakonec půjde o první z vlaštovek porozumění a možného přátelství. A vše může začít třeba s Mate 20 Pro v kapse amerického prezidenta.

Matěj Valošek

Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments