Domů » Bleskovky » V Číně se chystají využívat drony k odhalování studentů, kteří podvádějí během testu

V Číně se chystají využívat drony k odhalování studentů, kteří podvádějí během testu

Zkouška Gaokao, kterou každoročně v Čínské lidové republice absolvují miliony studentů, rozhoduje o tom, kdo z nich dostane šanci studovat na vysoké škole. Jedná se o zkoušku, která je označována jako jedna z nejtěžších zkoušek na světě a v době konání zkoušek školy instalují zábrany v patrech, aby studenti se špatným pocitem nemohli spáchat sebevraždu ihned po opuštění učebny.

 

Vzhledem k obrovskému stresu, který studenti při zkoušce prožívají, se mnoho z nich uchyluje k oporám paměti, které však nejsou dovoleny. Mimo běžné papírové taháky používají studenti i mnohem sofistikovanější metody, například miniaturní kamery, které jim pomohou odeslat zadání testu, a sluchátka, kterými jim kamarád na telefonu diktuje správné odpovědi.

 

V provincii Henan, ve městě Luoyan, se rozhodli bojovat proti těmto podvodům s pomocí dronů. Nikoliv však tak, že by přímo v hale prolétavaly nad hlavami studentů s kamerami a snažili se objevit podvodníky. Místo toho budou létat asi 500 metrů nad místností a zachytávat veškerá rádiová spojení v okruhu 1 kilometru. Při zachycení signálu dron pošle zprávu do tabletu učitele, ten poté s pomocí speciálně navržené aplikace identifikuje podvodníka.

   

Prozatím není jasné, jak spolehlivě technologie funguje, nicméně i kdyby prozatím nefungovala dokonale, určitě bude mít i silný preventivní účinek a alespoň někteří studenti si rozmyslí, zda se jim nevyplatí se na zkoušku opravdu naučit, než aby spoléhali na externí vědomosti.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments