Domů » Bleskovky » Čína opět nekompromisně zpřísňuje pravidla. Děti mohou hrát jen 3 hodiny týdně

Čína opět nekompromisně zpřísňuje pravidla. Děti mohou hrát jen 3 hodiny týdně

Čínské herní platformy, jako je Tencent nebo NetEase, nyní musejí regulovat čas dětí strávený u hraní online her na mobilu, konzolích a počítačích na pouhé tři hodiny týdně. S touto informací přišla agentura Bloomberg. Důvodem jsou vzrůstající obavy ze závislosti u mladistvých.

gaming gamer hrani her

Původní limit 1,5 hodiny denně se nyní zpřísnil na pouhou jednu hodinu mezi 20:00 a 21:00 v pátek, sobotu, neděli a ve státní svátky. V ostatní dny není hraní online her povoleno vůbec. Herní společnosti jsou nyní povinny ověřovat identitu hráčů pomocí jejich pravých jmen a dohlížet na dodržování daných limitů. Všichni mladší osmnácti let si tak ve všední dny nemohou zahrát žádnou online hru, ale pouze ty klasické, které se nepřipojují na internet.

Gaming Unsplash Florian Olivo
Ilustrační obrázek

Čína vidí závislost mladistvých na online videohrách jako velký problém a při boji s ním má v plánu pomáhat i rodičům a školám. Tyto kroky ale bezpochyby poškodí čínské technologické giganty a srazí také cenu jejich akcií na světových burzách.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

17 komentářů

 1. Na jednu stranu to chápu, na stranu druhou to je opravdu mega zásah do ekonomiky.

  • Timotej Varič

   Na druhú stranu, ešte väčší zásah by bol ak by im vyrástla generácia povaľačov.

  • Ano, je to obrovský zásah, ale vzhledem na to, jak korporace zasahují do vývoje dítěte a jak to dítě promarní hodiny ve virtuálním online světě, tak je to jen a jen dobře, že můžou takto zasáhnout.

  • > Na druhú stranu, ešte väčší zásah by bol ak by im vyrástla generácia povaľačov.

   Jasně, protože lidé co třeba čučí na televizi, chlastají a nepracují, když nespí, jsou v pořádku, že? Ale pokud by zakázali i tyhle věci, tak už by se vzbouřili i boomeři.

   > Ano, je to obrovský zásah, ale vzhledem na to, jak korporace zasahují do vývoje dítěte a jak to dítě promarní hodiny ve virtuálním online světě, tak je to jen a jen dobře, že můžou takto zasáhnout.

   Jak jednou člověk připustí kontrolu toho, co dělá (i za dobrým účelem), tak už nikdy nevrátí původní stav, i když se mu už další vývoj nelíbí. Lidé se smějou, dokud nejde o ně, ale až půjde, tak už bude pozdě…

  • Naprostej souhlas. Sám bych to lépe nenapsal. Máš úplnou pravdu.

  • Copak povalečí….Otázka jak dlouho bude moderní generace ochotná žít v zločinecké totalitě…Tam to bude ještě hodně veselé.A nějaký Taiwan bude ten nejmenší problém slavné Číny…

  • Taky si myslím, že zločinecká totalita v EU už dlouho vydržet nemůže.

  • ta hodina denne sa mi zda este normalna. povalac sa bude povalovat tak ci tak.

 2. S timhle naprosto souhlasim a osobně si myslim, že by se to mělo začít řešit i tady.

 3. Tak tohle je fakt úlet :D Místní pomatenci tomu ještě tleskaj. Pokud nejste schopný vychovávat svoje děti a potřebujete k tomu pomoc diktatury tak je mi vás fakt líto. Na západ od nás to jde do háje na východ to je snad ještě horší. Tohle nemůže skončit dobře…

  • +1

   Ja mam pocit, ze s koronou tyhle individua proste potrebujou mit ten autoritarsky rezim na vsechno, protoze sami za sebe uz neumi delat jakekoliv rozhodnuti.

  • Bohužel, je to tak. Mnoho rodičů na děti kašle. Sice mají děti hezké hadry, chodí do školy, učí se dobře, ale doma se s nimi máma s tátou vůbec nebaví a sami jim plácnou do rukou mobil nebo tablet, jen ať mají večer klid. A ta menšina rodičů, kteří by chtěli skutečně plnit úlohu rodiče jsou za exoty, protože nechtějí dětem povolit mobil, tablet, notebook, ale chtějí s nimi trávit čas.

 4. Pokud nejsou rodiče schopni / nemohou vychovávat své děti, tak jak uznají za nejlepší, a musí to řešit regulací a béfélem stát, je něco asi špatně.
  Hodně špatně.

  • Ano, celá planeta je špatně a můžete hádat, odkud (resp. z kterého státu) asi tak tohle špatné přišlo, přichází dál a přicházet bude dál a můžete se ptát, proč celá planeta bez mozku čím dál více skáče, jak oni pískají…

 5. Ať už je Čína v těch zákazech/příkazech jakákoliv a jakkoliv absurdní, tak tohle bych zavedl i u nás. Spousta rodičů by byla pro, protože prostě nemají tu „moc“ tohle zavést doma těm svým smradům, když ví, že oni ví, že sousedovic smradi a spousta dalších smradů ve škole takový zákaz nemá.

  • A kdyby jen ve škole, ale ono je to problém už ve školce. Kluk má 4 let a stěžuje si, že chce koukat na YouTube jako jeho kamarádi ze školky. Přirozeně nemluví o YT Kids, ale klasickým YouTube. A jen abych to upřesnil, ve školce se s mobilem nehrají, problém vzniká doma, kdy nezodpovědní rodiče strčí dítěti do rukou telefon na půl dne.
   A častokrát to vidím u kamarádů, že i mnohem menší děcka čumí do telefonů, jen aby měli mamičky klid. Nechápu, proč si takoví lidé dělají děti?!

 6. Online si sice nezahraji ale offline hrani stale existuje. Taky muzou propojit pocitace a hrat spolu. JE spousta cest jak tohle ojebat a nic se tim defakto nevyresi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).