Domů » Bleskovky » Cider: Vývojáři z kolumbijské univerzity vytvořili nástroj, který umí spouštět iOS aplikace na Androidu (video)

Cider: Vývojáři z kolumbijské univerzity vytvořili nástroj, který umí spouštět iOS aplikace na Androidu (video)

Nabídka aplikací na Androidu již v podstatě téměř dohnala App Store na iOS (který měl přeci jen náskok), avšak někteří vývojáři i velké firmy poskytující různé služby preferují exkluzivně iOS zařízení, což pochopitelně dokáže zamrzet příznivce zeleného robota; nehledě na to, že Apple láká do svého ekosystému i exkluzivními službami jako iMessage nebo FaceTime. Představte si však jaké by to bylo, kdyby šlo iOS aplikace a hry portovat na Android, možná ani nemusíte mít tak bujnou fantazii.

Badatelé z kolumbijské univerzity vyvinuli rozhraní, které umožňuje bez jakéhokoliv zásahu do kódu spouštět aplikace z iOS na zařízeních s Androidem. Cider, jak svůj výtvor nazvali, údajně překládá kód aplikace z iOS tak, aby jej mohl kernel Androidu nativně spouštět. Níže si můžete prohlédnout video-ukázku takového „emulátoru“ v akci.

Jak je vidno z videa, Cider má ještě daleko k dokonalosti a není zatím úplně nejspolehlivější, nicméně vývoj je teprve v počátcích dá se předpokládat, že o tento nástroj bude mezi Android uživateli obrovský zájem. Nedělejte si ale hned velké naděje, pokud Cider bude vůbec někdy zveřejněn, je téměř jisté, že se dočkáme reakce Applu, který si určitě nenechá jen tak přebírat exkluzivní aplikace. Na druhou stranu například na BlackBerry 10 už přes rok můžete bez problémů spouštět Androidí aplikace a dokonce je i instalovat přímo z Google Play a Google proti tomu nijak nezasáhl, nicméně Apple bývá v těchto věcech poměrně striktní.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.