Domů » Bleskovky » Chytré telefony v Číně v roce 2012: Ohromný růst, Samsung první

Chytré telefony v Číně v roce 2012: Ohromný růst, Samsung první

Během roku 2012 se v Číně prodalo 169 milionů chytrých telefonů. Což je růst o 130 %, od roku 2011. Největším prodejcem byl Samsung, s tržním podílem 22,5 %. Alespoň taková data zveřejnila čínská společnost iiMedia Research, zabývající se výzkumem trhu.

Druhým největším bylo Lenovo s 10,7 %, následováno Huawei (9,9 %), Coolpad (9,5 %), ZTE (8,9 %) Apple (7,7 %), GiONEE (6,4 %), HTC (4,7 %), Motorola (3,5 %) a nakonec Nokia s 3,1 %.

 
V grafu vidíte podíl cenových kategorii na trhu

Na poli operačních systémů dominoval Android s 68,6 %, následován iOS s 12,8 %, Symbianem 12,4 % a Windows Phone s 3,8 %. Na konci roku bylo v Číně 380 milionů uživatelů chytrých telefonů, což byl nárůst o 72,7 % oproti roku předchozímu.

David Podzimek

9 komentářů

 1. …to jsem si teda myslel, že Nokia na tom bude lépe :D

 2. Borec (neregistrovaný)

  Konkretne lepe.

  • Taky borec (neregistrovaný)

   Takže hlavně že něco meleme, že jo borče.

 3. David Podzimek

  Propad v Číně byl extrémní. Myslím, že obecné povědomí je, že se daří lépe. Jelikož Symbian byl v na čínském trhu silný.

 4. index10 (neregistrovaný)

  no ja neviem, ale nejako mi to nepasuje…. v podieli operacneho systemu na trhu mal Symbian 12,4 %, WP necham tak, a pokial viem, tak telefony so Symbianom su nokie, tak preco ma potom nokia podiel iba 3,1 %??? akosi mi to nevychadza, doplnte ma/opravte niekdo….

  • David Podzimek

   Jedna se o nové prodané telefony v roce 2012. Ne o podíl již existujících telefonu.

 5. bezwoken (neregistrovaný)

  Huraaa, OS Symbian žije i bez idiota Elopa a jeho minifirmičky Micronokia……B-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).