Domů » Bleskovky » Chytré auto od T-Mobile nově funguje i na webu. Novinku ocení především firmy

Chytré auto od T-Mobile nově funguje i na webu. Novinku ocení především firmy

Chytré auto je služba od T-Mobile, která umí díky speciálnímu zařízení do OBD portu každé auto proměnit v chytré. Co všechno aplikace umí jsme podrobně zjišťovali v naší recenzi. Zařízení dosud posílalo informace o voze do aplikace v telefonu, ale nově je k dispozici také webová verze. Uživatel nemusí nic nově instalovat, ani později aktualizovat. Registrace do služby a také přidání vozu je ovšem i nadále možné pouze přes mobilní aplikaci Chytré auto.

Chytre auto

Zákazníci se na web přihlásí přímo ze stránky t-mobile.cz/chytreauto, přičemž přihlašovací jméno a heslo je stejné jako do aplikace. Všechny informace jsou uchovávány na serveru a uživatel se k nim tedy dostane po přihlášení z jakéhokoliv počítače.

Chytre auto web aplikace 2
Webovou verzi ocení zejména firmy, praktická je ale samozřejmě i pro jednotlivce

T-Mobile spuštěním webové aplikace údajně reaguje na přání samotných zákazníků. Zájem o webovou verzi byl prý především ve firemní sféře. Službu totiž podle dat z T-Mobilu využívá už několik tisíc firemních zákazníků. Oborem podnikání se nejedná jen o logistické firmy, jak by se mohlo zdát, ale zastoupeny jsou firmy různého zaměření, od stavebnictví přes úklidové firmy až po cestovní ruch.

Chytré auto
Chytré auto
Autor: Mojio Inc.
Cena: zdarma
Chytré auto for T-Mobile
Chytré auto for T-Mobile

Dispečinky firem teď na monitoru počítače nově vidí, kde se v jeden moment nachází všechny vozy jejich vozového parku, kolik kilometrů ujely a podobně. Tato data pak pochopitelně mohou být exportována, a to včetně rozdělení na firemní a soukromé. Takto získaná data pak lze použít třeba jako podklad pro knihu jízd.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *