Sledujte nás na YouTube

Chytrá asistentka Cortana se dočkala integrace do mobilní aplikace Skype

Po testovacím období integroval softwarový gigant Microsoft svou chytrou asistentku Cortanu do aplikace Skype, prozatím do verzí pro iOS a Android. Ta umí obdobně jako Google Assistant v aplikaci Alo navrhovat rychlé odpovědi, vytvářet události v kalendáři na základě zmínky místa nebo času v konverzaci a poskytovat obecné informace, jako například předpověď počasí.

Microsoft se snaží Skype výrazně měnit a vymanit ho ze škatulky nástroje pro videokonference. Před několika měsíci přidal do aplikace spoustu nových funkcí a radikálně změnil vzhled s cílem stát se oblíbenou chatovací aplikací mezi mladším publikem. Integrace Cortany má v této strategii pokračovat a více se přiblížit dnešním nárokům uživatelů na komunikační aplikace.

Michael Chrobok

Student Univerzity Palackého, nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *