Domů » Bleskovky » Chytrá asistentka Cortana se dočkala integrace do mobilní aplikace Skype

Chytrá asistentka Cortana se dočkala integrace do mobilní aplikace Skype

Po testovacím období integroval softwarový gigant Microsoft svou chytrou asistentku Cortanu do aplikace Skype, prozatím do verzí pro iOS a Android. Ta umí obdobně jako Google Assistant v aplikaci Alo navrhovat rychlé odpovědi, vytvářet události v kalendáři na základě zmínky místa nebo času v konverzaci a poskytovat obecné informace, jako například předpověď počasí.

Microsoft se snaží Skype výrazně měnit a vymanit ho ze škatulky nástroje pro videokonference. Před několika měsíci přidal do aplikace spoustu nových funkcí a radikálně změnil vzhled s cílem stát se oblíbenou chatovací aplikací mezi mladším publikem. Integrace Cortany má v této strategii pokračovat a více se přiblížit dnešním nárokům uživatelů na komunikační aplikace.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).