Domů » Bleskovky » Nový Skype příliš chvály nezískal, Microsoft si napravuje reputaci

Nový Skype příliš chvály nezískal, Microsoft si napravuje reputaci

Před nedávnem Microsoft vypustil do světa novou verzi oblíbené komunikační aplikace Skype. Ta doznala řady změn, nejen co s vizuálního kabátu týče. Skype se začal více orientovat na mladou generaci a začal přebírat některé funkce z velmi populární aplikace Snapchat. Ne všichni uživatelé však změny uvítali. Microsoft jejich nářky neignoruje, naopak jim vychází vstříc.

Snaha Microsoftu konkurovat aplikacím jako Facebook Messenger nebo právě Snapchat si vysloužila ostrou kritiku. Skype byl vždy primárně určen pro videohovory, proto si získal celosvětovou oblibu. V některých regionech se, v reakci na změny, propadlo průměrné hodnocení na Google Play Store. Například ve Velké Británii si update vysloužil snížení průměrného hodnocení na jednu hvězdu, přičemž recenze často hovoří o „nejhorším updatu všech dob“.

Reakce Microsoftu na sebe nenechala dlouho čekat. Redmondský gigant připravil nový update, který některé oblíbené funkce vrací zpátky, například možnost vlastního statusu či možnosti nativního sdílení. K návratu oblíbených funkcí přidává možnost změnit si téma, mazat kontakty i konverzace a možnost multitaskingu během hovoru. Aktualizace je nyní dostupná na Play Store i App Store.

‎Skype for iPhone
Cena: zdarma+

Microsoft radikálně proměnil Skype: konečně vypadá jako moderní mobilní kecálek

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

15 komentářů

 1. Skype? Kdo pouziva v roce 2017 Skype?

  • Třeba většina firem nebo lidé co potřebují videohovory?

   • Přesně tak, do firmy je naprosto ideální i proto, že ho v soukromí nikdo nepoužívá.

   • moj primarny sukromny klient

   • No nevím, nemá firma spíše vlastní XMPP server a flat tarif od operátora na hlas?

   • Ne, většina firem ti kašle na tvoje rádobysupervěci a používá Skype for Business

   • Ne kazda firma je korporace … my taky pouzivame Skype i kvuli skupinam. Je fakt, ze uz nejakou dobu se divame po alternativach, protoze Skype jde opacnou cestou, nez je zlepsovani a stabilita :-/. Treba casto se stane, ze po nejake aktualizaci spatne zarazuje posty v konverzaci a to je pak radost se v tom vyznat.

 2. žádnou aktualizaci mi to nenabízí :-(
  Kde se dá změnit ten vlastní status?

 3. Ja mám problém, že mi nenotifikuje správy. Musí byť povolené Osviežovanie na pozadí? To mám vypnuté

 4. Kdypak asi Microsoft vydá kvalitní dotažený software…

  • Tak on možná dotažený dle interního zadání byl, což o to. Otázka je, kdy udělá něco kvalitního, to je pravda. A Skype je letitá ostuda a přesto, že jsem jej omezil na pouhé dvě instance, je to na pěst.

 5. Na Skype kaslat, ale Skype for Business, to je radny punk. Uz dlouho jsem nepouzival horsi aplikaci. A u privatniho IM messengeru neni problem pouzit neco jineho, ale kdyz pracujete v korporaci a musite pouzivat SfB, je to zlo. A co teprve ta sprava…

 6. Mgr. Věra Marková

  Je to hrůza. Používám skype už velmi dlouho a nikdy jsem neměla tolik problémů jako teď. Přijetí hovoru nebo volání trvá skoro 2 minuty, než je možné se spojit. Prostě se neobjeví příslušné sluchátko, aby bylo možné hovor přijmout. Mezi tím protistraně hovor spadne. Proč vymýšlet další funkce, když nefungují ty základní. Pokud někdo chce funkce jako má facebook nebo něco dalšího, ať používá dotyčné aplikace. Základ je možnost se vůbec domluvit. A ta je nyní silně ohrožena. Pokud se spojení přece jen podaří, díky trpělivosti obou stran, přijde dotaz na kvalitu hovoru. Ten nemá ani možnost vyjádřit, že se hovor nedal vůbec spojit. A trvá velmi dlouho, než se podaří tento dotaz zrušit. Prostě to nejde.
  Chci zpátky můj funkční skype. Hanba tvůrcům. Říci, že se to nepodařilo, je příliš slabé vyjádření. Udělejte s tím něco!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).