Cena:

Nový Skype příliš chvály nezískal, Microsoft si napravuje reputaci

Před nedávnem Microsoft vypustil do světa novou verzi oblíbené komunikační aplikace Skype. Ta doznala řady změn, nejen co s vizuálního kabátu týče. Skype se začal více orientovat na mladou generaci a začal přebírat některé funkce z velmi populární aplikace Snapchat. Ne všichni uživatelé však změny uvítali. Microsoft jejich nářky neignoruje, naopak jim vychází vstříc.

Snaha Microsoftu konkurovat aplikacím jako Facebook Messenger nebo právě Snapchat si vysloužila ostrou kritiku. Skype byl vždy primárně určen pro videohovory, proto si získal celosvětovou oblibu. V některých regionech se, v reakci na změny, propadlo průměrné hodnocení na Google Play Store. Například ve Velké Británii si update vysloužil snížení průměrného hodnocení na jednu hvězdu, přičemž recenze často hovoří o „nejhorším updatu všech dob“.

Reakce Microsoftu na sebe nenechala dlouho čekat. Redmondský gigant připravil nový update, který některé oblíbené funkce vrací zpátky, například možnost vlastního statusu či možnosti nativního sdílení. K návratu oblíbených funkcí přidává možnost změnit si téma, mazat kontakty i konverzace a možnost multitaskingu během hovoru. Aktualizace je nyní dostupná na Play Store i App Store.

Skype
Cena: zdarma
‎Skype for iPhone
Cena: zdarma+


Nepřehlédněte

Microsoft radikálně proměnil Skype: konečně vypadá jako moderní mobilní kecálek

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.