Domů » Články » Chyť je, když to dokážeš: vybíráme nejlepší hry s rozšířenou realitou

Chyť je, když to dokážeš: vybíráme nejlepší hry s rozšířenou realitou

Ve světě her si pro sebe uzmou velkou míru pozornosti hry využívající rozšířenou realitu. Nicméně buďme upřímní – kromě jednoho dvou titulů je rozšířená realita něco, co lze velmi obtížně uchopit. Na mobilních platformách se proto prosazují tituly, které využívají rozšířenou realitu – stačí vám v podstatě jakýkoli telefon, nedělá se vám z nich špatně, jejích vývoj nestojí velké peníze a zasáhnou mnohem větší masu uživatelů. Podívali jsme se na nejlepší tituly, které rozšířená realita nabízí.

Pokemon Go

Kdo by neznal Pokémony – hru, která de facto definovala hraní v rozšířené realitě. Ano, nejedná se o první hru v rozšířené realitě a ano, nejedná se ani o první hru od studia Niantic. Není ale pochyb, že se jedná o nejúspěšnější a nejvíce rozšířený titul, který s využitím rozšířené reality kdy vznikl. Před pár lety zasáhla mánie sbírání kapesních příšerek mladé i staré. Jednoduché herní mechaniky, sociální aspekt a oblíbená značka je zkrátka recept na úspěch.

Pokémon GO
Pokémon GO
Cena: zdarma
‎Pokémon GO
‎Pokémon GO
Cena: zdarma+

Harry Potter: Wizards Unite

Udeří blesk dvakrát? Tuto otázku si určitě položili ve studiu Niantic, když začali vyvíjet Harry Potter: Wizards Unite. V ní se snaží zúročit své zkušenosti s hraním v rozšířené realitě, k čemuž jim dopomáhá značka, která má po světě podobné množství fanoušků jako Pokémoni. Konec konců, kdo z nás se jako malý netoužil stát kouzelníkem a chodit do školy čar a kouzel v Bradavicích. Harry Potter: Wizards Unite má sice pár svých much, nicméně její popularita neustále roste.

Brickscape

Arkádu Brickscape možná tolik z vás nezná, každopádně se jedná o titul, který by bylo škoda minout. Cílem je přesouvat běžné kostky, abyste uvolnili východ pro jednu specifickou kostku. Hru můžete hrát jak v klasickém módu, tak si právě zapnout hru v rozšířené realitě a ponořit se do logických hádanek s pomocí skvělého soundtracku.

Brickscape
Brickscape
Autor: 5minLab
Cena: zdarma
‎Brickscape
‎Brickscape
Cena: zdarma+

The Walking Dead: Our World

Série The Walking Dead má možná už ta nejlepší léta za sebou, což ale neznamená, že by se nejednalo o pohlcující a zajímavý svět. Zombie v reálném světě asi nikdo z nás potkat nechce, ale v rozšířené realitě se jedná o zajímavý zážitek. Pokud je vám svět The Walking Dead blízký, neměli byste hru s podtitulem Our World minout. A pokud svět neznáte, neváhejte a ponořte se do boje o přežití a zásoby.

The Walking Dead: Our World
The Walking Dead: Our World
‎The Walking Dead: Our World
‎The Walking Dead: Our World

Stack AR

Hra Stack je poměrně známá a využívá jednoduchý princip stavění nekonečné věže. S pomocí rozšířené reality si takto vysokou „babylónskou věž“ můžete postavit třeba u vás doma na stole. Pakliže vás bavil původní koncept na vašem chytrém telefonu, Stack AR rozhodně nemá čím zklamat. Právě naopak – s mnohdy stereotypní hru umí pořádně oživit.

‎Stack AR
‎Stack AR
Autor: Ketchapp
Cena: zdarma+

Smash Tanks!

Smash Tanks! je desková hra, kde na házení kostkou můžete rovnou zapomenout. Když jste totiž na tahu, tak svedete místo hodu kostkou tankovou bitvu – zde je potřeba přesně mířit a ve správnou chvíli střílet. Minisouboje v rozšířené realitě můžete svádět proti počítači, nebo k partii pozvat živého protivníka, čímž hra získá zcela jiný náboj.

Aplikaci se bohužel nepodařilo dohledat :-(

Jurassic World Alive

Fanoušci dinosaurů – zbystřete! Jurassic World Alive vás zavede do vzrušujícího světa inspirovaného Jurským parkem. Vaším úkolem je chytání uniklých dinosaurů v rozšířené realitě, jejich křížení a případné poměřování vámi chycených a vyšlechtěných dinosaurů s ostatními hráči. Za dinosaury už nemusíte do Jurského parku, stačí zapnout Jurassic World Alive a jste v něm coby dup.

Jurassic World Alive
Jurassic World Alive
Autor: Ludia Inc.
Cena: zdarma
‎Jurassic World Alive
‎Jurassic World Alive
Autor: Ludia
Cena: zdarma+

Kings of Pool

Biliard je nejen oblíbená hospodská hra a skvělý sport, ale také způsob, jak po těžkém dni relaxovat. Ve hře Kings of Pool nemusíte vyrazit do místní hospody s partou přátel, abyste si mohli zahrát. Postačí vám bohatě chytrý telefon a volný stůl u vás doma. Nejedná se sice o ten nejlepší zážitek, ale jen tak si zastřílet proti náhodnému oponentovi není vůbec na škodu.

Kings of Pool - Online 8 Ball
Kings of Pool - Online 8 Ball
‎Kings of Pool
‎Kings of Pool
Autor: Uken Inc.
Cena: zdarma+

Ghost ‘n Guns

Rozšířená realita si přímo říká o nějakou tu střílečku z pohledu první osoby, kterou je právě titul Ghost ‘n Guns. Chopte se svého telefonu a koste ve vaší kanceláři pixelové potvory ve velkém. Hra se inspirovala stylem Serious Sam, takže vám nezbývá nic jiného, než střílet, dokud potvor není tolik, že váš převálcují. Hra je postavena na systému úrovní, kde čím výše se dostanete, na tím silnější nepřátele narazíte.

Ghosts'n Guns AR
Ghosts'n Guns AR
Autor: Turbo Chilli
Cena: zdarma

Angry Birds AR: Isle of Pigs

Titul ze světa Angry Birds není potřeba dlouze představovat. Naštvaným ptákům opět ukradla vajíčka nenasytná prasata, takže vám nezbyde nic jiného, než pomocí několika dobře mířených opeřenců rozbít opevněné pozice zákeřných a hladových prasat. Nestárnoucí klasika v rozšířené realitě chytla druhý dech a je stejně zábavná jako její předchůdci v čistě virtuálním prostředí.

Tento výčet je sice úctyhodný, na některé těžké váhy se nicméně čeká. Fanoušci kostiček a rozšířené reality netrpělivě očekávají příchod Minecraft Earth, který do stabilních vod rozšířené reality vnese nový vítr.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na