TOPlist

Chystáte se na iOS 18 beta? Na AI a tyto nové funkce zatím zapomeňte

Oficiální obrázek iOS 18
  • iOS 18 přináší velké množství praktických novinek
  • Ne všechny jsou ale dostupné rovnou v první betaverzi
  • Například protokol RCS pro chatování nebo sada funkcí AI

Apple včera večer oznámil své aktualizace operačních systémů pro iPhone, iPad, hodinky, počítače i chytré brýle Vision Pro. Bez většího překvapení je také okamžité vypuštění vývojářských betaverzí. Jak to tak ale obvykle bývá, ne všechny funkce jsou hned zkraje předběžného testování dostupné. Jaké klíčové novinky zatím v iOS 18 chybí?

AI – Apple Intelligence

Ano, gró celé včerejší tiskovky byla sada generativních funkcí Apple Intelligence. Co všechno iPhony, iPady a Macy s těmito funkcemi budou umět, si můžete přečíst v našem samostatném článku. Žádná z těchto vychytávek však v první vývojářské betaverzi není dostupná. Proč?Siri nově využije umělé inteligence od AppluNepřehlédněte

Revoluce ve světě AI? Apple Intelligence za vás napíše e-mail, roztřídí notifikace a pomůže Siri

Apple uvádí, že AI funkce budou uvolněny v betaverzi na podzim. Jinými slovy, existuje velká šance, že se k novým funkcím zákazníci nedostanou před uvedením nových iPhonů na trh v září. Navíc je třeba mít na paměti, že podpora těchto funkcí je omezená pouze na iPhony s čipem A17 Pro či novějším a tablety/počítače s čipy Apple Silicon.

Podpora RCS chatování

Oznámení podpory protokolu RCS pro meziplatformní chatování včera Apple nevěnoval vůbec žádný prostor, pouze to zmínil v souhrnné grafice. Má to dobrý důvod. Technologie, pomocí které mohou uživatelé Androidu a iPhonu chatovat online přes aplikaci Zprávy, totiž nebude dostupná hned v první betě. Namísto toho dorazí až později, nejspíš v první veřejné betě v červenci.

Dle zjištění 9to5Mac bude ale funkce vypadat na iPhonu jinak, než byste čekali. Zelené bubliny pro komunikaci mimo ekosystém Apple zůstanou, budou však doplněny označením „Textová zpráva – RCS“ a chat bude probíhat přes internet, jako je zvykem při chatování uvnitř platforem Android či Apple.

Všechny novinky v iOS 18
Všechny novinky v iOS 18

Přepracovaná aplikace Mail

Výrazného designového faceliftu se dočkala aplikace Mail, výchozí aplikace pro e-mail na každém Apple zařízení. Z dostupných screenshotů je patrné, že na nový vzhled si bude celá řada zákazníků nějakou dobu zvykat. Ve finále by ale měl přispět k jednoduššímu ovládání. Novinky v aplikaci Mail však součástí první betaverze nejsou, Apple tvrdí, že dorazí v pozdější aktualizaci iOS 18.Aktualizace iOS 18Nepřehlédněte

iPhone už nebude jako dřív. iOS 18 přináší nálož novinek [velký přehled]

Kdy vyjde iOS 18?

Systém iOS 18 se aktuálně nachází ve formě vývojářské betaverze, která se kvůli častým chybám běžným spotřebitelům nedoporučuje, nicméně vyzkoušet si ji může každý z vás – návod naleznete zde. V červenci se očekává příchod veřejné bety a na podzim pak dorazí ostrá verze iOS 18, jakož i iPadOS 18, watchOS 11 a macOS 15 Sequoia.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku