Domů » Bleskovky » Chystá se Android pro nedotykové telefony? Takto má vypadat upravený Google Chrome

Chystá se Android pro nedotykové telefony? Takto má vypadat upravený Google Chrome

Přestože byly tlačítkové telefony drtivě poraženy smartphony, stále mají zajímavý tržní podíl, který se nevyplatí přehlížet; ostatně svědčí o tom například velká popularita novodobé Nokie 3310. S alternativními operačními systémy, jakým je např. KaiOS, si mohou „hloupé“ telefony vypůjčit pár vymožeností od svých chytrých sourozenců. Tato kategorie zařízení se tak může stát pro některé hráče natolik zajímavou, že si z ní budou chtít urvat svůj kus koláče.

Upravený Android pro nedotykové telefony?

Jedním z možných zájemců se může stát Google, který má v KaiOS několik svých aplikací, avšak klidně může přijít i s konkurenčním odlehčeným systémem. Naznačuje to nový objev ve zdrojovém kódu AOSP, kterým je upravený prohlížeč Google Chrome pro zařízení bez dotykového displeje s fyzickou klávesnicí.

Domovská stránka prohlížeče je značně zjednodušená, nachází se na ní zástupci oblíbených webů a navrhovaných článků k přečtení. Ikona v levém horním rohu ukazuje, že screenshoty aplikace byly pořízeny na Androidu ve verzi Oreo. Jaké záměry Google má, lze v tuto chvíli stěží odhadovat, možná se něco dozvíme v příštím týdnu na konferenci I/O, podle redakce 9to5google se ale prý jedná o jasný signál, že Google připravuje upravený Android pro zařízení bez dotykového displeje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments