Domů » Bleskovky » Chystá se Android pro nedotykové telefony? Takto má vypadat upravený Google Chrome

Chystá se Android pro nedotykové telefony? Takto má vypadat upravený Google Chrome

Přestože byly tlačítkové telefony drtivě poraženy smartphony, stále mají zajímavý tržní podíl, který se nevyplatí přehlížet; ostatně svědčí o tom například velká popularita novodobé Nokie 3310. S alternativními operačními systémy, jakým je např. KaiOS, si mohou „hloupé“ telefony vypůjčit pár vymožeností od svých chytrých sourozenců. Tato kategorie zařízení se tak může stát pro některé hráče natolik zajímavou, že si z ní budou chtít urvat svůj kus koláče.

Upravený Android pro nedotykové telefony?

Jedním z možných zájemců se může stát Google, který má v KaiOS několik svých aplikací, avšak klidně může přijít i s konkurenčním odlehčeným systémem. Naznačuje to nový objev ve zdrojovém kódu AOSP, kterým je upravený prohlížeč Google Chrome pro zařízení bez dotykového displeje s fyzickou klávesnicí.

Domovská stránka prohlížeče je značně zjednodušená, nachází se na ní zástupci oblíbených webů a navrhovaných článků k přečtení. Ikona v levém horním rohu ukazuje, že screenshoty aplikace byly pořízeny na Androidu ve verzi Oreo. Jaké záměry Google má, lze v tuto chvíli stěží odhadovat, možná se něco dozvíme v příštím týdnu na konferenci I/O, podle redakce 9to5google se ale prý jedná o jasný signál, že Google připravuje upravený Android pro zařízení bez dotykového displeje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. proboha k čemu? To kvůli těm pár důchodcům, co zůstavají na Nokii s S40 symbianem budou dělat speciální OS? Ti už neví kam se narvat…

  • mozna je to pro lidi co maji inteligenci v hlave a ne v telefonu. nehrajou hry, dokazou se bez aplikace vy*srat a vyc*hcat a dokonce vedi kdy maji zizen

  • Něco na tom bude, když mi doslouží L950, půjdu taky do nějakého tlacitkace bez OS . Androprd nebo Jáfon s kvadrilionem zbytečných aplikaci bych nebral ani zdarma.

  • Jsem rad, ze uz zvladas vykonat zakladni potreby bez aplikaci a telefonu, bobe, jsi inteligentni!

  • jo jsem, a taky jeste hodne tvrdej, to si pYs. zmacknu klavesnici nebo taky rypak

  • Podle mě půjde o zaměření pro trh v rozvojových zemích, aby Android mohl být na daleko levnějších mobilech. Tam tlačítkové telefony stále frčí kvůli nízké ceně.

 2. Teraz mi ten Chrome nabehol .. ?

 3. hlavna vyhoda tych tlacitkovych fonov je, ze su male a maju dlhu vydrz. Narvat tam Android neni dobry napad

  • Ano vydrž je výhodou, i proto mám jako pracovní odolný Ulefone Armor Mini s tuším 2500mAh deset dní bez problémů, zvládne jen základní věci co mobily kolem roku 2002 ale Umi to výtečné nevadí mu déšť a má i praktickou led svítilnu… momentu pořídím také být kvalita neni nikterak báječná

  • ja momentu poridim take byt kvalita neni nikterak bajecna

  • Oprava pro tebe „momentku“

  • já momentku pořídím také být kvalita neni nikterak báječná

  • Q
   Oč jde prosím?

 4. Vtipné je, že android byl ze začátku vyvíjen nedotykový :)

  • Ano, to ještě nebyl iOS.

  • Zahlédl jsem na alze nějaký obrněný ne dotykový Rugear R160 s aOS sice jen 512/4 ale to vzhledem k použitému HW postačuje

 5. Vítej Androide zpět doma ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).