Chystá Apple výrobu 12″ MacBooku? Možná se jedná o falešnou stopu

2016 12 inch macbook feature

V minulém týdnu přišel uznávaný novinář Mark Gurman s informacemi ohledně chystaných MacBooků pro následující roky. Mezi nimi se objevil také záhadný přístroj s 12″ displejem, o kterém Gurman nevěděl, kam jej zařadit, a spekuloval, že Apple oživí starší notebook s prostým označením MacBook, který byl osazen displejem s touto úhlopříčkou. Známý analytik Ross Young ale s tímto tvrzením nesouhlasí.

Na základě informací od dodavatelů se Apple nechystá vyrábět 12″ MacBook a Young se k celé zprávě staví skepticky. „Strategie Applu pro notebooky je aktuálně 13″ a více. Společnosti zapojené do dodavatelského řetězce displejů pro MacBook Pro, se kterými jsme měli příležitost hovořit, si nejsou ničeho vědomi,“ uvedl Young.Flat MacBook Air 15 FeatureNepřehlédněte

Bloomberg: Apple na příští rok údajně chystá 15″ MacBook Air

Gurman i Young jsou velmi spolehlivé zdroje pokud jde o chystané produkty od Applu. Je tedy možné, že firma z Cupertina má na stole pouze náčrty 12″ MacBooku, přičemž s jeho masovou výrobou prozatím nepočítá, tudíž dodavatelé o jejich plánech neslyšeli. Apple je rovněž známý tím, že interně testuje celou řadu prototypů. které se nemusí nutně dostat do výroby.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku