Domů » Bleskovky » Chybí vám na nových MacBoocích magnetická nabíječka? Kupte jim ThunderMag

Chybí vám na nových MacBoocích magnetická nabíječka? Kupte jim ThunderMag

Apple dal v roce 2015 u svých přenosných počítačů sbohem svému magnetickému nabíjecímu konektoru MagSafe, aby jej vyměnil za univerzální port USB-C. Ten s sebou nese spoustu výhod, avšak pohodlí a bezpečnost při připojování se nadobro vytratila. Nyní si ji ale můžete znovu užívat, a to díky příslušenství ThunderMag, které nyní bojuje o přízeň na KickStarteru.

The World's First Thunderbolt3 & 100W MagSafe - ThunderMag

Rychlý přenos dat i energie

ThunderMag se skládá ze dvou magneticky propojených součástí – jednu zastrčíte do počítače, přičemž z něj vykukuje pouze tenká oválná ploška, druhý připojíte na kabel. Podobných řešení se v minulosti objevilo několik, tento má být ale prvním, který netrpí žádnými kompromisy.

I přes toto magnetické spojení mohou putovat data rozhraním Thunderbolt 3 rychlostí až 40 Gbps, kromě toho skrze něj může proudit až 100 Wattů pro nabíjení. Port si také poradí s připojením monitoru, a to až s rozlišením 5K včetně audia.

ThuderMag stojí na KickStarteru 49 dolarů (asi 1 100 korun bez DPH), pokud si koupíte jeden kus, s vyššími počty se cena snižuje. U některých variant lze získat i osmiportový rozbočovač. Výrobce slibuje, že po nasbírání potřebné částky začne s rozesíláním prvních zásilek v dubnu. V době psaní článku se podařilo nastřádat 10x více, než bylo původně požadováno.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments