Domů » Bleskovky » Chybí vám Digitální rovnováha? Vyzkoušejte tuto alternativu

Chybí vám Digitální rovnováha? Vyzkoušejte tuto alternativu

Nová aplikace, která přišla s Androidem Pie s názvem Digitální rovnováha, si dala za úkol monitorovat čas strávený s mobilním telefonem. Kromě toho, že se z ní dozvíte, kterou aplikaci používáte nejvíce, můžete v krajních mezích také zakročit omezením času, který můžete v dané aplikaci strávit či nechat si od určitého času změnit barvy vašeho telefonu na nepřitažlivou šedou. Jakkoli to všechno zní krásně, má to jednu zásadní nevýhodu – tato funkce je prozatím dostupná pouze pro telefony z řady Pixel a z programu Android One.

Je lepší Digitální rovnováha, nebo ActionDash?

To si ale dal za úkol změnit vývojář Chris Lacy, který stojí za populárním Action Launcherem. Ten vyvinul aplikaci ActionDash, která takřka dokonale napodobuje funkci, již Google syslí pro vybrané produkty. ActionDash jen zapadá do strategie Lacyho, který už se už se svým launecherem snaží dělat i ze starších strojů alespoň na pohled moderní zařízení tím, že imituje spoustu funkcí z novějších verzí Androidu.

Přívětivost je jednou z devíz aplikace ActionDash. K ní se přidávají také vychytávky jako tmavý režim nebo každodenní notifikace, která shrnuje, jak jste si dnes vedli. Tyto drobnosti originálu chybí, což je rozhodně škoda. I přes zjevnou inspiraci se Lacy hájí, že se nesnaží vyrobit pouhý klon. To dokazuje také důrazem na soukromí – k datům z ActionDash nemá přístup jak vývojář, tak žádná třetí strana. Aplikaci si můžete stáhnout z Obchodu Play, kde je zdarma.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).