Domů » Bleskovky » Chyba v iMessage útočníkům umožňuje získat vzdálený přístup k iPhonům

Chyba v iMessage útočníkům umožňuje získat vzdálený přístup k iPhonům

Tým Project Zero od Googlu se skládá z bezpečnostních analytiků, kteří hledají vážné zranitelnosti a chyby v desktopových i mobilních systémech. Snaží se tak učinit dříve, než je nalezne nebezpečný hacker, který by děr zneužil. Výrobcům poté poskytnou 90denní lhůtu na vyřešení chyb. Po uplynutí této doby Google chyby zveřejňuje. Tím na jednu stranu výrobce silně motivuje k rychlým nápravám. Na druhou stranu může v některých případech takové zveřejnění způsobit zásadní potíže.

iMessage na iPhone
iMessage na iPhone (zdroj: PhoneArena)

Vědci z tohoto týmu tvrdí, že nyní objevili až šest závažných chyb na iPhonech v aplikaci iMessage. Jedna z nich není dokonce stále opravena. Bezpečnostní díry v této aplikaci by prý mohly být  nástrojem pro hackery, umožňující vzdálený přístup k souborům v iPhonu nebo způsobovat pády systému.

Apple již provedl několik oprav

Ze strany Applu již bylo v aktualizaci iOS 12.4 pět chyb opraveno. Ta byla vypuštěna minulý týden. Chyba s číslovkou šest však zůstává stále neopravena. Pokud Apple zareaguje rychle, ponechá si Google detaily pouze pro sebe a vše bude zapomenuto. V případe prodlení se však Google se zveřejněním závažné chyby v iMessage nebude ostýchat.

Natalie Silvanovich, členka týmu vědců z Project Zero, označila tyto chyby za tzv. „neinteraktivní“. To znamená, že k útoku či chybám může dojít bez nutnosti jakéhokoliv zásahu ze strany uživatele. Silvanovich ve své původní zprávě z dubnu uvedla, že jediným způsobem, jak na iPhonu jeden z těchto problémů vyřešit, bylo provedení úplného restartu a celková obnova přístroje. Bohužel touto operací uživatelé přijdou o svá uložená data. Naštěstí je však možné velkou část obnovit z iCloudu.

V zájmu ochrany našich zákazníků společnost Apple nezveřejňuje, nediskutuje ani nepotvrzuje bezpečnostní problémy, dokud nedojde k vyšetřování a obecně nebudou k dispozici záplaty nebo opravné aktualizace,“ uvedl k celé situaci mluvčí společnosti Apple.

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Cleric
Uživatel
Cleric

Chyby jsou a budou, 100% bezpečnost neexistuje. Jen jde o to kdo bude rychlejší.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

To je ta bezpecnost za ktoru si JP23, Lukass71 a zvysok priplacaju?

xzeit
Uživatel
xzeit

Pseudobezpecnost ?

Cleric
Uživatel
Cleric

Pořád bude iOS bezpečnější než Android…….

Jediný OS který byl bezpečnější než tyhle dvě platformy je již dávno mrtev….