Domů » Bleskovky » Minihra z prohlížeče Chrome slaví čtvrté narozeniny. Jak vznikl nápad s dinosaurem?

Minihra z prohlížeče Chrome slaví čtvrté narozeniny. Jak vznikl nápad s dinosaurem?

Pokud používáte prohlížeč Chrome a někdy vám vypadl internet, patrně jste s minihrou s dinosaurem seznámeni. Tento easter egg, který vývojáři implementovali do nejpoužívanějšího prohlížeče na světě, oslavil čtvrté narozeniny. Hru můžete aktivovat stiskem mezerníku, jímž se také hra ovládá. Jedná se totiž o nekonečnou běhačku, v které se s Tyrannosaurem rexem vyhýbáte překážkám tak dlouho, jak je to jen možné. Hříčka má za úkol ukrátit uživatelům čas, než se budou opět moci připojit k internetu.

K tomuto výročí zveřejnil Google rozhovor s vývojářem Sebastienem Gabrielem, který má hru na svědomí. Proč zvolil dinosaura? Jednoduše proto, že se chtěl vrátit k „prehistorické době“, kdy internet nebyl všudypřítomný a kdy se k němu dalo připojit pouze na předem určených místech, jako byly knihovny, školy nebo internetové kavárny. Důvod, proč zrovna dinosaurus, má ještě jeden důvod – kódové označení projektu bylo Project Bolan, což odkazuje na zpěváka Marca Bolana, který vystupoval se skupinou T-Rex.

 

Nekonečný běh s dinosaurem

Při vývoji se inženýři z Googlu museli držet jen jednoho pravidla – hra musela být co nejjednodušší. Tato jednoduchost se nicméně vyplatila, jelikož i přes to, že hra je na první pohled skrytá, si ji každý měsíc zahraje okolo 270 milionů lidí, nejčastěji ze zemí jako Indie, Brazílie či Mexiko. Pokud máte chuť si hru zahrát, nemusíte vypínat internet. Stačí do adresního řádku zadat chrome://dino. Na závěr dodáme perličku – hru nelze dohrát, neboť končí po 17 milionech let, což je zhruba stejná doba, jakou na naší planetě pobývali skuteční dinosauři.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments