Chrome pro Android dostane novinku, kterou si určitě oblíbíte

Fold Chrome prohlizec Android browser

Google Chrome patří mezi nejoblíbenější webové prohlížeče na světě. Populárním se stal nejen díky své rychlosti, ale také celé řadě doplňků a užitečných funkcí. To ovšem neznamená, že by se jednalo o dokonalý prohlížeč, na kterém není co zlepšovat. Nyní se gigant z Mountain View rozhodl, že Chrome pro Android obohatí o jednu drobnou funkci, která vám usnadní život.

google chrome cover all
Nová funkce zabrání nechtěnému zavření více záložek najednou

Onou funkcí je prosté varování před tím, než zavřete více otevřených karet najednou. Pokud máte například otevřených několik karet v rámci skupiny a omylem je odstraníte, máte poměrně krátkou chvíli na to, abyste tento omyl napravili. Pokud nestihnete klepnout na možnost vrátit zpět, čeká vás nepříjemné lovení v historii, které se může poměrně protáhnout. Obzvláště pokud jste ve skupině měli otevřeno větší množství karet, které jste navíc nějakou dobu neaktualizovali.

Aktivujte si novinku už nyní

Nová funkce se objevila v nestabilním buildu Canary, který slouží Googlu pro prvotní testování novinek. Upozornění před nechtěným zavřením více záložek najednou najdete v experimentálních funkcích pod chrome://flags, kde stačí vyhledat close all tabs a následně funkci povolit. Kdy bude funkce zařazena do stabilní verze prohlížeče Chrome, není prozatím jasné.

Chrome Canary (nestabilní)
Chrome Canary (nestabilní)
Autor: Unknown
Cena: zdarma
Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku