Domů » Bleskovky » Chrome OS se více skamarádí s dotykovými displeji, dostane zbrusu novou plochu

Chrome OS se více skamarádí s dotykovými displeji, dostane zbrusu novou plochu

Chrome OS je od počátku profilován jako systém pro levné počítače ovládané klávesnicí a myší, nicméně příchod dotykových Chromebooků a podpora aplikací pro systém Android zřejmě přinutila jeho vývojáře přehodnotit priority. S dalšími verzemi hodlá Google udělat z Chrome OS univerzálnější systém, který je na dotykové displeje připraven.

A new Chrome OS launcher

Změny budou na první pohled viditelné na samotné ploše, jejíž novou verzi mohou již nyní testovat uživatelé zapojení do testování Canary buildů. Nová plocha bude částečně připomínat Pixel Launcher z Androidu, ve spodní listě bude přítomen panel pro vyhledávání (včetně hlasového) na Google a pár doporučených aplikací, do seznamu všech aplikací se uživatel dostane gestem táhnutí vzhůru. Zda a případně kdy se nový desktop dostane do ostré verze Chrome OS, je v tuto chvíli neznámé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).