Domů » Bleskovky » Chrome Beta pro Android: Vyzkoušejte si s předstihem nové funkce

Chrome Beta pro Android: Vyzkoušejte si s předstihem nové funkce

Google Chrome pro Android není až tak starou záležitostí a přišel výrazně později, než jeho počítačová verze. Bylo otázkou času, kdy se stane defaultním prohlížečem Androidu a tak se stalo ve verzi 4.1 „Jelly Bean“. Kromě „stable“ verze pro obyčejné smrtelníky se nyní stala dostupnou i beta verze, která vždy přinese nové funkce dříve než ta plná, avšak za cenu jejich nedokonalosti. Výhodou je, že Chrome Beta může být nainstalován zcela nezávisle na standardním Chrome. Pokud máte zájem mít nové funkce co nejdříve, vězte, že aplikaci je třeba stáhnout přes přímý odkaz, pomocí běžného vyhledávání v Google Play ji totiž nenaleznete.

Nejnovější verze s označením 25.0.1364.8 oproti stable verzi přináší několik vylepšení, zejména lepší podporu HTML5 a také zvýšený výkon při zpracování JavaScriptu. Proč se za názvem nachází přídomek beta zjistí třeba majitelé telefonů Samsung Nexus S a Samsung Galaxy Nexus, u nichž rychlost prohlížeče značně pokulhává. Problémy také nastávají v kombinaci s některými ovladači pro grafické čipy Qualcomm. To už je však úděl beta-testerů. Google také doporučuje zvolit si automatické aktualizace, aby se každý uživatel dostal k novým funkcím co nejrychleji. 

-

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

4 komentářů

 1. Ja teda nemam na Androidu 4.1 defaultní prohlizec Chrome…

  • Martin Pavlović

   A co máte za telefon? Platí to pro čistý Android, nadstavby výrobců toto mohou měnit.

  • Note II

  • K. (neregistrovaný)

   pokud máš nebrandovanou ROM, je tam chrome aka chromium dle titanium backup. Na žádné ROM jsem neviděl nic jiného

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).