Domů » Bleskovky » Chcete vyhřívané sedačky či lepší tempomat? BMW vyšší výbavu nabídne za předplatné

Chcete vyhřívané sedačky či lepší tempomat? BMW vyšší výbavu nabídne za předplatné

Automobily se postupně stávají výkonnými počítači na kolech, přičemž automobilky často vozy neprodávají se ziskem, některé modely dokonce dotují. V posledních letech je pak hlavním zdrojem příjmů především servis aut. Spolu s propracovanějším infotainmentem však výrobci větří nový potůček, jež by mohl zvýšit zisky.

bmw i3

Ten spočívá v možnosti dokupovat si funkce ve voze, které jsou pro daný výbavový stupeň softwarově zamčeny, po jednorázové platbě či v rámci předplatného se však majitelům odemknou.

Například Tesla tento model používá již několik let, zákazníci si tak mohou za 10 dolarů (240 Kč) měsíčně zaplatit přístup k satelitním mapám s informacemi o dopravě, streamovacím audio i video službám, nebo třeba karaoke. Do budoucna automobilka plánuje poskytnout v rámci předplatného i svého Autopilota, cena však jistě půjde nahoru.

Předplaťte si lepší výbavu

Aktuálně se k podobnému kroku odhodlalo i BMW, které v průběhu července aktualizuje infotainment na verzi 7. Majitel bude mít možnost dokoupit si například přístup k vyhřívaným sedačkám, vylepšení tempomatu, nebo například k novým barvám osvětlení interiéru. Podobný model postupně zavádí například i domácí Škoda Auto.

audi infotainment

Pro automobilky se do budoucna může jednat o poměrně významný zdroj příjmů, který částečně nahradí nízké marže při prodeji vozů. Zároveň se sníží náročnost výroby, neboť auta budou obsahovat podobnou výbavu, která bude limitována softwarem. Pro zákazníka to také může znamenat vyšší zůstatkovou hodnotu při prodeji ojetého vozu. Oblíbenost této možnosti bude však nejvíce záležet na ceně, jakou si za předplatné výrobci řeknou.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

2 komentáře

 1. U softwarovych veci typu satelitnich map, streamovaneho audia ci nejakych aplikaci to beru.
  Ale abych si koupil auto, ktere je vybaveno nejakym HW, zabira nejake misto a ma nejakou hmotnost a vyrobce mi ho odemkne az za uplatu? Tak to teda ne. Pokud chci nejakou vybavu, tak si ji poridim. Pokud nechci nebo na ni nemam, tak si ji do auta nedam.

 2. Naléhavé hotovostní pujcky! ! !

  Pujcka 100% zarucena

  Pro ty, kterí chtejí nouzovou pujcku, nabízím vám dostupnou úrokovou sazbu 3%. Mnoho bank vás odmítlo? Potrebujete financování konsolidace dluhu naléhave? Nebo potrebujete financování svého podnikání na jednu skladbu. Takže jsme tím nejlepším rešením pro vaše potreby. Klientum nabízíme pujcky bez sankcí. Pokud máte zájem, kontaktujte nás co nejdríve a budete naplneni radostí.

  — Whatsapp: +33 7 55 17 86 25

  — e-mailem 1 : [odkaz]

  — e-mailem 2 : [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).