Domů » Články » Chcete si vyzkoušet iOS 12 bez vývojářského účtu? Víme, jak na to

Chcete si vyzkoušet iOS 12 bez vývojářského účtu? Víme, jak na to

Apple včera ve večerních hodinách pro vývojáře uvolnil první beta verzi systému iOS 12. I my v redakci jsme neodolali a rozhodli jsme se ji vyzkoušet. Standardně je nutné vlastnit vývojářský účet, díky kterému získáte přístup ke speciálnímu profilu, který instalaci beta verze zpřístupní.

iOS 12 se nese v duchu vyšší rychlosti a lepší stability
iOS 12 se nese v duchu vyšší rychlosti a lepší stability. Chcete jej také vyzkoušet? Máme pro vás návod :-)

Na níže odkazované webové stránce si však můžete potřebný soubor s vývojářským profilem stáhnout přímo do svého iPhonu a následně beta verzi iOS 12 nainstalovat. Mějte na paměti, že instalaci testovací verze softwaru provádíte zcela na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku nenesou zodpovědnost za případné škody. Vzhledem k tomu, že se jedná o testovací verzi softwaru, nedoporučuje se ji používat při běžném provozu – primárně je vývojářská beta verze určena pro vývojáře, aby mohli co nejlépe optimalizovat své aplikace.

Vyzkoušeli jsme iOS 12: jaké novinky nás nejvíce zaujaly?

Jak na instalaci vývojářské beta verze?

Pokud tato rizika akceptujete a nechce se vám čekat, než Apple uvolní první veřejnou beta verzi, postupujte podle tohoto návodu:

  1. ve svém iPhone či iPadu přejděte na tuto stránku
  2. zde najděte první boxík s názvem iOS Downloads (iOS 12) a následně klikněte na modré tlačítko Download.
  3. následně se objeví hláška informující, že se webová stránka pokouší otevřít Nastavení a uložit konfigurační profil. Pokud s tím souhlasíte, vyberte Povolit.
  4. nyní uvidíte obrazovku s ikonkou nastavení a nápisem iOS 12 Beta Software Profile, u které klikněte na tlačítko Instalovat v pravém horním rohu.
  5. jakmile se vývojářský profil na váš iPhone nainstaluje, telefon se restartuje
  6. po restartu telefonu přejděte do nabídky Nastavení – Obecné – Aktualizace softwaru, kde dejte vyhledat update na iOS 12

Informace: Pokud se v budoucnu rozhodnete využít jiný vývojářský účet, nebo tento budete chtít odstranit, stačí přejít do nabídky Nastavení – Obecné – Profil – iOS 12 Beta Software Profile – Odstranit profil.

Skrze výše odkazovanou webovou stránku můžete samozřejmě stáhnout beta verze systémů pro další jablečná zařízení. K dispozici jsou zde profily pro watchOS 5, tvOS 12 či macOS 10.14 Mojave. My jsme instalaci beta verze iOS 12 a macOS 10.14 skrze výše odkazovanou stránku otestovali a vše fungovalo naprosto bez problémů.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Diskuze k článku

  1. Super, diky za návod. to jsem přesně potřeboval, jdu to teda zkusit na svůj iPad :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).