Chcete si vyzkoušet iOS 12 bez vývojářského účtu? Víme, jak na to

Apple včera ve večerních hodinách pro vývojáře uvolnil první beta verzi systému iOS 12. I my v redakci jsme neodolali a rozhodli jsme se ji vyzkoušet. Standardně je nutné vlastnit vývojářský účet, díky kterému získáte přístup ke speciálnímu profilu, který instalaci beta verze zpřístupní.

iOS 12 se nese v duchu vyšší rychlosti a lepší stability
iOS 12 se nese v duchu vyšší rychlosti a lepší stability. Chcete jej také vyzkoušet? Máme pro vás návod :-)

Na níže odkazované webové stránce si však můžete potřebný soubor s vývojářským profilem stáhnout přímo do svého iPhonu a následně beta verzi iOS 12 nainstalovat. Mějte na paměti, že instalaci testovací verze softwaru provádíte zcela na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku nenesou zodpovědnost za případné škody. Vzhledem k tomu, že se jedná o testovací verzi softwaru, nedoporučuje se ji používat při běžném provozu – primárně je vývojářská beta verze určena pro vývojáře, aby mohli co nejlépe optimalizovat své aplikace.

Jak na instalaci vývojářské beta verze?

Pokud tato rizika akceptujete a nechce se vám čekat, než Apple uvolní první veřejnou beta verzi, postupujte podle tohoto návodu:

  1. ve svém iPhone či iPadu přejděte na tuto stránku
  2. zde najděte první boxík s názvem iOS Downloads (iOS 12) a následně klikněte na modré tlačítko Download.
  3. následně se objeví hláška informující, že se webová stránka pokouší otevřít Nastavení a uložit konfigurační profil. Pokud s tím souhlasíte, vyberte Povolit.
  4. nyní uvidíte obrazovku s ikonkou nastavení a nápisem iOS 12 Beta Software Profile, u které klikněte na tlačítko Instalovat v pravém horním rohu.
  5. jakmile se vývojářský profil na váš iPhone nainstaluje, telefon se restartuje
  6. po restartu telefonu přejděte do nabídky Nastavení – Obecné – Aktualizace softwaru, kde dejte vyhledat update na iOS 12

Informace: Pokud se v budoucnu rozhodnete využít jiný vývojářský účet, nebo tento budete chtít odstranit, stačí přejít do nabídky Nastavení – Obecné – Profil – iOS 12 Beta Software Profile – Odstranit profil.

Skrze výše odkazovanou webovou stránku můžete samozřejmě stáhnout beta verze systémů pro další jablečná zařízení. K dispozici jsou zde profily pro watchOS 5, tvOS 12 či macOS 10.14 Mojave. My jsme instalaci beta verze iOS 12 a macOS 10.14 skrze výše odkazovanou stránku otestovali a vše fungovalo naprosto bez problémů.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Jeden komentář

  1. Tomass (neregistrovaný)

    Super, diky za návod. to jsem přesně potřeboval, jdu to teda zkusit na svůj iPad :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *