Domů » Bleskovky » Chcete napálit přátele? Chyba v Safari umožní vytvořit vlastní titulek

Chcete napálit přátele? Chyba v Safari umožní vytvořit vlastní titulek

S tím, jak často nejeden člověk čte pouze žhavé titulky a na samotný text už nezbývá čas, bojuje nejedna organizace. Skrze tato jednoduchá sdělení se totiž sdílejí různé polopravdy a v nejhorším případě také fake news. Není proto na škodu si sem tam z těchto lidí vystřelit, například falešným titulkem. Tuto možnost má prohlížeč Safari pro iOS, pokud využijete jedné jeho chyby.

Co pro vlastní text v odkazu musíte udělat? Stačí zadat do vyhledávače libovolnou stránku s vlastním vyhledáváním, jako je například SMARTmania.  Poté překlopte iPhone do režimu na šířku a do vyhledávacího pole na stránce napište vlastní text. Ten následně označte, klepněte na možnost sdílet vedle adresního řádku a skrze aplikaci Zprávy vyberte nešťastníka, kterého chcete napálit.

Vlastní fake news snadno a rychle

Příjemce uvidí odkaz s vaším textem, který se bude tvářit, jako by byl přímo z konkrétní stránky. Obzvláště dobře tato chyba funguje, pokud ji použijete v kombinaci s webovou stránkou poskytující zpravodajství. Tuto chybu lze bohužel využít jen při posílání mezi iPhony či iPady – v případě, že zprávu pošlete někomu s Androidem na notebook s MacOS, nebude mít požadovaný efekt.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Jeden komentář

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *