Domů » Bleskovky » Chcete napálit přátele? Chyba v Safari umožní vytvořit vlastní titulek

Chcete napálit přátele? Chyba v Safari umožní vytvořit vlastní titulek

S tím, jak často nejeden člověk čte pouze žhavé titulky a na samotný text už nezbývá čas, bojuje nejedna organizace. Skrze tato jednoduchá sdělení se totiž sdílejí různé polopravdy a v nejhorším případě také fake news. Není proto na škodu si sem tam z těchto lidí vystřelit, například falešným titulkem. Tuto možnost má prohlížeč Safari pro iOS, pokud využijete jedné jeho chyby.

Co pro vlastní text v odkazu musíte udělat? Stačí zadat do vyhledávače libovolnou stránku s vlastním vyhledáváním, jako je například SMARTmania.  Poté překlopte iPhone do režimu na šířku a do vyhledávacího pole na stránce napište vlastní text. Ten následně označte, klepněte na možnost sdílet vedle adresního řádku a skrze aplikaci Zprávy vyberte nešťastníka, kterého chcete napálit.

Vlastní fake news snadno a rychle

Příjemce uvidí odkaz s vaším textem, který se bude tvářit, jako by byl přímo z konkrétní stránky. Obzvláště dobře tato chyba funguje, pokud ji použijete v kombinaci s webovou stránkou poskytující zpravodajství. Tuto chybu lze bohužel využít jen při posílání mezi iPhony či iPady – v případě, že zprávu pošlete někomu s Androidem na notebook s MacOS, nebude mít požadovaný efekt.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Jeden komentář

  1. Aha 🤣

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *