Domů » Bleskovky » Českem se šíří podvodné nabídky. Nabízejí 4K televize od Samsungu za nesmyslně nízké ceny

Českem se šíří podvodné nabídky. Nabízejí 4K televize od Samsungu za nesmyslně nízké ceny

Rozeznat pravou výhodnou nabídku od té falešné není vždy jednoduché a mnohdy se stane, že se lidé v dobré víře nechají nachytat. Nejnovější série podvodů na českém internetu se týká falešných stránek na Facebooku, které slibují zisk televizoru za extrémně nízkou cenu.

samsung tv television televize tizen unsplash
4K QLED televizi od Samsungu za pár desítek Kč opravdu nepořídíte

Falešné stránky nabízejí 4K QLED televizi od Samsungu za zcela nesmyslnou cenu 52 Kč v rámci údajných oslav 50 let společnosti. Pro získání této slevy je potřeba pouze vyplnit formulář, který má jen jeden úkol – vylákat z vás co nejvíce osobních údajů, včetně čísla platební karty.

samsung podvod 1
Podvodný příspěvek na sociální síti Facebook

Kromě facebookových stránek se objevily také nevyžádané e-maily, které se tváří sdělení ze zákaznické podpory společnosti Samsung, informují o výhře v neexistující soutěži a vyzývají příjemce ke kliknutí na odkaz. I v tomto případě se místo výhry dočkáte pouze zcizení osobních údajů.

„Společnost Samsung Electronics prohlašuje, že s těmito stránkami, e-maily a nabídkami nemá nic do činění, a důrazně varuje veřejnost před uvedenými aktivitami, klikáním na podezřelé odkazy a zejména zadáváním jakýchkoliv osobních či platebních údajů či zasíláním finančních prostředků v této souvislosti. Společnost Samsung Electronics doporučuje každému vždy pečlivě zvážit, komu a za jakých okolností poskytne své citlivé údaje a/nebo zašle platbu,“ uvedl David Sahula, tiskový mluvčí české pobočky Samsungu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

 1. No mně zatím všechny vyšly a doma mám 12 televizí… Už to nemam kam dávat a ani co na to pouštět. Kurýři už k nám nechtěj, protože sklep máme až ve 12. patře, aby nám z něj nekradli kola.

 2. To na to ještě v dnešní době skočí? V tom případě si to zaslouží

 3. Pokud na toto někdo skočí, měl by automaticky být zbaven svéprávnosti k nakládání s pěnezi.
  1) skvělá nabídka na Facebooku
  2) naprosto nesmyslná cena
  3) ochotné vyplnění „dotazníku“

  3 příznaky mentálního nedospění a z toho plynoucí neschopnosti nakládat s penězi.

  • Přesně tak. Naletel na to můj manžel. A ted je zbavený finanční svépravností.

  • Anonym

   Doporučuji mažela vrátit mamince.
   Pkud opravdu skočí na podobný kraviny, žít s ním dlouhodobě bude pro vás peklo.

 4. Jestli někdo opravdu skočí na to, že účet „QLED 4K SMART TV“ má něco společného se Samsungem a od nové TV ho dělí jen zadání všech osobních údajů na nějaké random stránce tak by mu měli odpojit internet. Není to „místo“ pro něj :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).