TOPlist

Česká strategie Last Train Home má datum vydání. Zdarma ji vyzkoušíte už nyní

Vizualizace ze hry Last Train Home
  • Očekávaná hra Last Train Home má pro fanoušky příjemné překvapení
  • Na platformě Steam si mohou v předstihu zahrát demoverzi chystaného titulu
  • Zároveň hra dostala datum vydání, které bylo stanoveno na 28. listopadu letošního roku

Česká republika je líhní talentovaných herních vývojářů už několik dekád. Nejen v zahraničí stačí zmínit pojmy jako Mafia, Kingdom Come, Arma či Samorost a srdce nejednoho hráče zaplesá radostí. Výjimkou není ani brněnské studio Ashborne Games, které spadá pod vydavatele THQ Nordic a na svém kontě má kupříkladu vrtulníkovou akci Comanche. Aktuálně vývojáři pracují na hře Last Train Home, která zpracovává příběh fiktivní jednotky, která se v řadách československých legionářů má za úkol vrátit domů po Transsibiřské magistrále.

Doprovoďte československé legionáře na cestě domů

Strategie nabídne nejen souboje v rámci menších skupin jednotek, ale také pokročilou správu základny v podobě obrněného vlaku. Vše samozřejmě doplňuje působivá vizuální stránka, zajímavý příběh zpracovávající významné téma našich dějin a také kompletní česká lokalizace včetně velmi povedeného dabingu, do kterého se zapojila řada předních českých herců v čele s Karlem Dobrým. Toho můžete znát například z Doktora Živaga, Milady nebo sci-fi hitu Bod obnovy, jenž aktuálně běží v kinech.

Ještě před vydáním si vývojáři z Ashborne Games připravili pro hráče příjemné překvapení. V rámci akce Steam Next Fest si nedočkaví či váhající hráči mohou v předstihu titul vyzkoušet v rámci demoverze. Pokud preferujete spíše pasivní pozorování, vývojáři si připravili speciální stream na platformě Twitch, který sice již proběhl, avšak můžete se na něj podívat ze záznamu.last train homeNepřehlédněte

Překoná Mafii? Česká herní pecka Last Train Home chce dobýt celý svět

Společně s oznámením demoverze vydalo studio také nový trailer, který nejenže oslavuje hrdinné československé legionáře, ale oznamuje nám také datum vydání. To bylo stanoveno na 28. listopadu letošního roku, přičemž titul dorazí pouze na platformu PC. Minimální požadavky jsou Windows 10, čtyřjádrový procesor s taktem 3 GHz, 8 GB RAM a grafická karta Nvidia GeForce GTX 1050-Ti, respektive AMD Radeon RX 570. Cena Last Train Home prozatím oznámena nebyla.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku