Domů » Bleskovky » Certifikace prozrazuje: Galaxy S10 dostane dvě praktické vychytávky

Certifikace prozrazuje: Galaxy S10 dostane dvě praktické vychytávky

Už jen dva týdny nás dělí od odhalení smartphonů Samsung Galaxy S10, proto postupně dochází k jejich certifikování u vybraných úřadů. Některé z nich mezi řádky prozrazují, co nového nové Samsungy přinesou.

Takto bude vypadat Samsung Galaxy S10 (vlevo) a Galaxy S10+. Oficiálního představení se dočkáme 20. února
Takto bude vypadat Samsung Galaxy S10 (vlevo) a Galaxy S10+. Oficiálního představení se dočkáme 20. února

Rychlé reverzní nabíjení

Americký úřad FCC například definitivně potvrdil, že Galaxy S10 bude disponovat reverzním bezdrátovým dobíjením, kterým se dosud pyšnil pouze Huawei Mate 20. Galaxy S10 tak bude možné použít jako bezdrátovou nabíječku pro další zařízení, přičemž maximální nabíjecí výkon bude 9 Wattů, což je více než má Huawei.

Evan Blass na Twitteru zveřejnil fotografii zadní strany Samsungu Galaxy S10 v bílé barvě
Evan Blass na Twitteru zveřejnil fotografii zadní strany Samsungu Galaxy S10 v bílé barvě

Telefon bude možné dobíjet ještě rychleji, kabelová nabíječka má podporovat výkon až 15 Wattů, stejné číslo by mělo platit i pro bezdrátové dobíjení; alespoň takový výkon má být nová bezdrátová nabíječka Samsugu, která rovněž prošla certifikací FCC.

Poslední generace Wi-Fi

Telefony Samsung Galaxy S10 se také stanou jedněmi z prvních zařízení s podporou Wi-Fi 6, tedy 802.11ax. Z bezdrátových standardů nebude chybět prakticky žádná funkce, jak ostatně odhaluje následující tabulka od brazilského certifikačního úřadu ANATEL.

Nové smartphony řady Galaxy S10 budou odhaleny 20. února na Unpacked eventu v San Franciscu, kde nebude chybět ani naše redakce. Vy se tak můžete těšit na první dojmy přímo z místa dění.

 

Samsung Galaxy S10 na uniklých tiskových snímcích

Samsungu se nepovedlo uhlídat ani podobu většího Galaxy S10+

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments