Certifikace FCC odhaluje: Huawei P20 Lite bude mít širokoúhlý displej s „vykousnutím“

Americký certifikační úřad schválil dosud nepředstavený smartphone od Huawei s kódovým označením ANE-LX1. S největší pravděpodobností se jedná o chystaný telefon Huawei P20 Lite, který bude odlehčenou variantou chystaného vlajkového modelu P20, i když designově k němu bude mít velmi blízko.

Naznačují to právě nové materiály FCC, podle nichž dostane Huawei P20 Lite 6,1″ displej s rozlišením 2 280 × 1 080 pixelů a poměrem stran 19:9. Telefon uživateli nenabídne celou plochu displeje, část uprostřed horní strany bude chybět, zřejmě kvůli umístění čelní kamerky, hlasitého reproduktoru a nezbytných senzorů, podobně jako u Essential Phonu nebo iPhone X.

U výročního iPhonu se bude zřejmě Huawei inspirovat v oblasti hlavního fotoaparátu, ten bude duální s vertikálně orientovanými čočkami. Schémata neukazují umístění čtečky otisků prstů, vzhledem k tenkému rámečku pod displejem však odhadujeme její osazení na záda. Půdorysné rozměry telefonu mají být 148 × 70 mm, kapacita baterie bude podle dokumentace 2 900 mAh a nabíjet se bude 9V/2A nabíječkou.Nepřehlédněte

Huawei zve na premiéru nové vlajkové lodi. Odehraje se až měsíc po MWC

Huawei P20 Lite bude zřejmě představen společně s novými vlajkovými modely P20 a P20 Plus na 27. března na tiskové konferenci v Paříži.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku