Domů » Bleskovky » Huawei zve na premiéru nové vlajkové lodi. Odehraje se až měsíc po MWC

Huawei zve na premiéru nové vlajkové lodi. Odehraje se až měsíc po MWC

Rodinu vlajkových smartphonů Huawei P20 na veletrhu MWC neuvidíme. Čínská společnost stvrdila nedávné spekulace rozesláním pozvánek na samostatnou akci, která se odehraje 27. března v Paříži. Huawei P20 v nich sice přímo zmíněn není, ale sousloví „nová vlajková zařízení“ zřejmě hovoří za vše.

Nový vlajkový model má nabídnout zbrusu nový fotoaparát se třemi čočkami, čipset Kirin 970, který známe z řady Huawei Mate 10, „vykousnutý“ displej po vzoru iPhone X a operační systém Android 8.x Oreo. Podle zvyklostí se patrně dočkáme tří modelů – P20, P20 Plus a P20 Lite. Bohužel pozdější premiéra nahraje do karet korejskému Samsungu, který své vlajkové modely řady Galaxy S9 představí již na veletrhu MWC a začne je prodávat dva týdny poté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. lordofhoovers (neregistrovaný)

  MWC 2018 startuje 26.února, takže o měsíc dýl nemůže být 27.února v Paříži…

 2. Janek (neregistrovaný)

  Bohužel Kirin 970 není papírově srovnatelný se Snapgragon 845 (Exynos 9810). Číňané buď zaspali nebo nejsou připraveni na souboj. Bohužel Samsung připraven je, stejně jako byl připraven již mnohokrát v minulosti. Nejde o to mít výborný produkt, jde o to umět ho prodat (viz Apple a jeho podivný marketing Iphone X). Trh začíná být nasycen a placka jako placka bez bez originálního nápadu nebo výborně zpracované app nebude mít naději. Přesvědčil jsem se, že top modely mobilů mají některé aplikace uživatelsky špatně navrženy, tím se hodnota užitečností hodně snižuje. Snad bude někdy lépe.

 3. Marek studnicka (neregistrovaný)

  Ano,Samsung je připraven a přijde s tím Nejlepším,tak to je!

 4. Jarda (neregistrovaný)

  Taky by se měl srovnávat se Snapdragonem8 557 a ve srovnání s ním má navíc umělou inteligenci

 5. Jarda (neregistrovaný)

  Myšleno 835, omlouvám se

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *