Domů » Bleskovky » CEO Microsoftu Satya Nadella: V nákupu Minecraftu vidíme velký smysl

CEO Microsoftu Satya Nadella: V nákupu Minecraftu vidíme velký smysl

Jak jsme vás včera informovali, společnost Microsoft koupila za 2,5 miliardy USD vývojáře kultovního Mrinecraftu, společnost Mojang. Byla to zpráva, která podle množství reakcí uživatelů otřásla světem sociálních sítí. Následně se k nákupu vyjádřil také generální ředitel Microsoftu Satya Nadella. Podle něj není nákup jen o rozšíření hry do herní platformy Xbox, ale především se jedná o podporu a pomoc dětem, které tím získají možnost naučit se více o vědě a technice. 

„Když už mluvíme o vzdělávání v oborech STEM (science, technology, engineering, mathematics), nejlepší způsob, jak tyto odvětví někomu ukázat, je právě Minecraft“, řekl Nadella také vyjádřil nadšení z toho, že Microsoft nyní může vstoupit do takto velké komunity.

  

Akvizice společnosti Mojang je prvním velkým nákupem Microsoftu od únorového nástupu Nadelly do čela firmy. Otevírá tímto Microsoftu přístup do další části světa budovatelských a vzdělávacích her a přináší pod jeho správu jednu z nejúspěšnějších placených aplikací pro konkurenční platformy Android a iOS. Microsoft také potvrdil, že hra zůstane nadále pro tyto platformy dostupná, stejně jako pro herní systémy Xbox a PlayStation.

Ivan Stloukal

18 komentářů

 1. Snoopy (neregistrovaný)

  Příště, až mi manželka řekne, že mám koupít čínu, tak tím myslí jídlo…

 2. „Pomyslel někdo z vás na děti?“ :D

 3. lerion (neregistrovaný)

  Nejdřív se Ballmerovi rozbil telefon, tak si koupil Nokii. Teď chtěli děti Nadelly po tátovi, aby jim koupil Minecraft… Až vyrostou a budou chtít Ferrari, tak se akcionáři MS zapotí :D

  • Rezza (neregistrovaný)

   Co jsem tak Googlil, tak Ferrari by vyslo asi stejne jako Nokia :).

  • lerion (neregistrovaný)

   A víš, jaký bude rozdil mezi výrobky Ferrari a Nokie po tom, co koupí i Ferrari? Žádný – oboje budou mít předinstalované HERE Maps :D

  • Johny (neregistrovaný)

   A hlavně všechny vozy se přejmenujou na Microsoft a do loga dostanou 4 čtverce. Jako bonus se v zatáčce zobrazí BSOD, auto vyřadí na neutrál, vypne motor a kompletně se znovu zrestartuje. Pokud uživatel bude chtít používat balík aplikací jako jsou známé: „tachoměr“ „stav benzínu“ „počet najetých kilometrů“ „hudební přehrávač“, musí si předplatit balík Car365 který se sice platí jednou měsíčně, ale navíc uživatel dostane Cloud, do kterého si může ukládat důležitá data, jako kolikrát se hnuly stěrače. Bohužel vzhledem k počtu předinstalovaných oken si bude muset uživatel zaplatit za tyto multi-licenci.

  • aster (neregistrovaný)

   JOHNY (NEREGISTROVANÝ), neboj sa, windows nieje android, aby sa take stavalo

  • romco (neregistrovaný)

   no hlavne aby kolesa neboli stvorcove

  • lukass71 (neregistrovaný)

   Johny: +1 hahahahahahaha :D

  • borix (neregistrovaný)

   Tady se mluví o tom, že ferrari koupí MS, ne google.

  • wallax (neregistrovaný)

   To auto asi beží na veľmi starom windowse a nezaplatanom, niekde okolo XP, nie? Lebo od 7micky som doma BSOD ani nevidel. A také ficury ako je uspanie počítača počas napalovania dvd a pokračovanie napalovania po zobudeni s tým že disk bol napaleny korektne to možno ani kokurencne OS nepočuli, ci?

  • Johny (neregistrovaný)

   Wallax: ty si dutej že to duní až sem :D

  • lerion (neregistrovaný)

   Opravdu on?

 4. FreeMan (neregistrovaný)

  A co děti? Mají si kde hrát?

 5. Martin (neregistrovaný)

  Beztak to namódují aby to vypadalo jako Age of empire 3D v kostkách …

 6. vidno ze herny priemysel rastie a pomaly ale sito prekonava sportovy aj filmovy…treba investovat v najperspektivnejsiom odvetvi modernej zabavy a vzdelavania…

 7. gaspic (neregistrovaný)

  tak by už konečně mohl vyjít ofiko minecraft na Store..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).