CAT B15Q představen: Obrněný tank, který vydrží pád z výšky 1,8 metru na beton

Společnost Cat dnes představila svůj nejnovější model odolného smartphonu s označením B15Q. Jedná se o vůbec první odolný telefon na světě, který nabízí nejnovější verzi systému Android 4.4.2 KitKat. I v tomto případě se můžeme těšit na odolné tělo, které vydrží i v náročných podmínkách. Telefon je vybavený quad-core procesorem od MediaTeku (6582M) s taktem 1,3 GHz, 4″ displejem, u kterého zamrzí pouze WVGA rozlišení (480 x 800 px). Ten je krytý ochranným sklem Gorilla Glass 2. generace.

Oproti předchozí generaci (CAT B15) dále nabízí novější verzi Bluetooth 4.0 a přisvětlovací diodu. Pro lepší kvalitu hovoru v rušném prostředí přibyl větší reproduktor včetně duálního mikrofonu eliminujícího vnější ruchy. Vzhledem k tomu, že se jedná o Dual SIM model, je možné v něm současně používat i dvě různá telefonní čísla (GSM/3G, podpora LTE chybí).


CAT B15Q

Šasi je opět pokryta odolnou pryží a vyztuženo eloxovanými hliníkovými bočnicemi. Díky těmto prvkům a celkové konstrukci je model B15Q certifikován pro bezproblémový chod při pádu na beton z výšky až 1,8 metru a ponoření do metrové hloubky po dobu až 30 minut. Problémem pro něj nejsou ani extrémní teploty v rozsahu od -25 do 55° C.

Novinka se pyšní stupněm krytí IP67 + MIL SPEC 810G. Velikost operační paměti RAM je 1 GB, interní paměť má kapacitu 4 GB a rozšířit ji dále lze díky slotu na microSD karty (max. 32 GB). O přísun energie se stará akumulátor s kapacitou 2000mAh. Ve výbavě dále najdeme 5Mpx fotoaparát s autofocusem, přední VGA kamerku, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n a GPS, na NFC se bohužel zapomnělo. Hmotnost telefonu je 170 gramů, rozměry 125 x 69,5 x 14,95 mm. Na českém trhu se CAT B15 začíná prodávat právě dnes za doporučenou koncovou cenu 8 990 Kč včetně DPH.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku