Casio G´zOne: Konečně pravý smartphone pro outdoorové nadšence

Společnosti Nec a Casio před nedávnem představily zbrusu nový smartphone s názvem G´zOne, který bude cílit především na uživatele s aktivním stylem života. Už na první pohled je patrné, že nepůjde o žádné ořezávátko, ale o bytelný přístroj s konstrukcí navrženou pro extrémní podmínky. Skalní příznivci značky Casio si též můžou povšimnout, že model G´zOne nese několik designových prvků z řady odolných hodinek G-Shock. Pod masivním tělem smartphonu se ukrývá dvoujádrový procesor Snapdragon (MSM8960) s taktovací frekvenci 1,5 GHz a operační paměť s kapacitou 1 GB.

blank blank blank 

O zobrazovací schopnosti se pak postará 4“ IPS displej s rozlišením 480 x 800 pixelů. Další hardwarová výbava obsahuje 8Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou, WiFi, Bluetooth, GPS, gyroskop, akcelerometr, teploměr, 8GB interní úložiště a slot na paměťové microSD karty (až 32 GB). Outdoorové nadšence jistě potěší i přítomnost senzorů pro orientaci v prostoru a měření atmosférického tlaku. Casio G´zOne běží na operačním systému Android 4.0. Výrobce však přislíbil brzkou aktualizaci na verzi systému 4.1.

blank blank blank 

Za samozřejmost pak lze považovat zvýšenou odolnost vůči kontaktu s kapalinami, nárazům, teplotním výkyvům a pobytu v prašném prostředí. Smartphone bude dostupný ve dvou barevných variantách (černá, červená) a jako první se ho dočkají zákazníci japonského operátora KDDI. Zda se Casio G´zOne objeví i v jiných částech světa, zatím nevíme.

Zdroj

Autor článku blank
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku